Bitcoin Ajandası

Ramp (RAMP) Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. NFT/Token
  4. »
  5. Ramp (RAMP) Nedir?

Ramp (RAMP) Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Ramp (RAMP), sonuna bakıldığında kullanıcılar açısından stake ödülleri kazanımı sağlandığı ve stake edilen varlıklardan nakit ihtiyacı yani likidite kilidini açtığı ve aynı zamanda da birden fazla getiri akışını sağladı görülmektedir. Burada yığınla yapılan dijital varlıklar arasında sermaye verimliliği maksimize edilir.

Hemen hemen Ethereum blok zinciri kapsamında bulunan kullanıcılar için ERC20 stablecoin’leri eUSD nakit ihtiyacında likidite havuzuna yatırarak eUSD basımı sağlanır. Bu, rUSD ve eUSD sahipleri için her iki token’ı rahat bir şekilde değiş tokuş edebilmesinin yanı sıra ödünç verilebilen ya da ödünç alınabilen diğer yandan da karşılığında sermayesi stake düzenlemelerine kilitlenmiş kullanıcılar için likidite yaratabileceği anlamına gelir.

300’ü geçen kripto paralarla alım ve satım yapabilmek, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bunun yaratılmasında 2021 yılına kadar 300 milyar doları aşan stake ekonomisinin hızlı büyümesi söz konusu olabilir. Ekonomi içinde de pazarlardan verimsizliği ile birleştirilme yapılmıştır.

Blok zincirleri içinde sistemler arasında olan token alışverişlerinde verimli bir şekilde güçlendirmede ağ, likidite açık/kapalı tasarımlarından fayda sağlanır. Bu çerçevede, Ethereum bulunmadan bir standart kullanımı yapan token’ler, ilk olarak Ethereum içerisinde blok zinciri içinde kullanılmak üzere rUSD adı verilen stablecoin’lere dönüşüm yapmaktadır.

ERC-20 tabanlı stablecoin’ler nakitlerin biriktiği havuzda kullanılmak üzere eUSD’ye de dönüşüm sağlanabilir. rUSD sahipleri, Ethereum dışında blok zincirleri içerisinde kilitli fonları kullanmada ve ayrıca tamamen garanti altına almada stablecoin’leri kullanma ve dönüşümden sonra stake teşvikleri kazanma yeteneği elde eder. eUSD sahibi olarak da dijital varlıkları ödünç vermeyle faiz kazanmalarını sağlamıştır. Burada DeFi protokolleri de dahil olmak üzere likidite sağlama şansı elde eder.

Diğer bir yandan da Lawrence Lim ve Loh Zheng Rong tarafından ortaklaşa kurulum sağlayarak RAMP’den öncesinde de Lim, IOST’tada uluslararası büyümenin başında oldu. TradeGecko’da da küresel satışları arasında sorumlu tutuldu.

Ramp (RAMP) Coin Yorum

Ramp (RAMP) Coin Yorum
Ramp (RAMP) Coin Yorum

Yapılan analizler dikkate alındığında analizlere göre sürecin geleceğinde olan bir coin olarak değerlendirilme alındı. Çünkü bu yapınıniçerisinde düşük işlem hacminde de sahip olmasının yanı sıra fiyat artışı içinde avantaj sağladığı da ifade edilmiştir. Ancak bunların yanı sıra yine de yatırımcılarda da RAMP yeni bir proje içinde sayılabileceği için kripto para birimlerinde dikkatli bir şekilde takip edişleri görülmektedir.

CoinMarketCap analizlerine göre elde edilen sonuçlarda fiyat analizi içerisinde yapıldığı anlarda dolar ile karşılaştırıldığında 0,2131 USD ile işlem gören Bitcoin (BTC) ile kıyaslandığında da 0.000005382 BTC ile işlem görmeye devam ediyor. Bunun içerisinde 22 Mart 2021 tarihinde 1,03 dolar ile en yüksek seviyede 23 Ekim 2020 tarihinde de 0,0137 dolar civarında dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda görüyor.

Açıklanan bu verilere denk gelerek RAMP coin toplam arzında 1,000,000,000 RAMP Coin olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

RAMP Coin Nasıl Alınır?

RAMP Coin Nasıl Alınır?
RAMP Coin Nasıl Alınır?

İşlem hacmine bakıldığında dünyada sıralama yapıldığında en büyük kripto para alım ve satım platformunda Binance aracılığında hızlı ve güvenli bir durumla satın alınabilir.

Satın alınması için öncelikle Binance’e üye olması ve sonrasında da itibari para göndermelerini yapmaları gerekmektedir. Türk Lirasıyla birlikte dolar gibi bir itibari para gönderimlerinde işlemlerin yapılmasının sonrasında bu Coin işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Tether (USDT) ve BUSD alınıyla RAMP işlem çiftinde alım işlemini yapabilir.

RAMP’i Benzersiz Yapan Nedir?

Blok zincirinde sistemleri içerisinde de token değişimlerinde verimli bir durumu desteklemek için ağ, likidite açık ya da kapalı tasarımlardan yarar sağlar. Türk Lirasıyla birlikte dolar gibi bir itibari para gönderimlerinde işlemlerin yapılmasının sonrasında RAMP Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Tether (USDT) ve BUSD alınıyla RAMP işlem çiftinde alım işlemini yapabilir.

ERC-20 tabanlı stabilcoinlerde bunların yanında nakitlerinin bulundurduğu havuzda kullanılmak üzere eUSD’ye dönüşüm sağlanmaktadır. rUSD sahiplerinde Ethereum dışında blok zincirleri içerisinde kilitli fonları kullanma amacının altında tamamen garanti altına alınmıştır. Stabilcoinleri kullanmaDA ve dönüşümden sonra stake teşviklerinde kazanım sağlama becerisine sahip olurlar burada da eUSD sahiplerinde de dijital varlıklar açısından ödünç verilmenin yanında DeFi protokolleri dahilinde likidite sağlama ile büyük bir şans kazanarak faiz elde ediliyor.

Burada iç yapısında olan dolaşım içerisinde bulunan arzda, Şubat 2021 itibarine göre yaklaşık 176 milyon tokenden olan yüksek miktar içeren 1.000.000.000 RAMP tokenı arz ediliyor.

RAMP Ağı Nasıl Korunur?

Bu ağ içerisinde güvenli zincir üzerine göre merkeziyetinin bulunmadığı durumların içinde veri depolamalarında Crust Network ile iş birliğinde yapmayı hedefler. Bu neden içerisinde içinde DeFi’de açık bir finans projesi olarak stake odaklı dijital varlıklardan nakit ihtiyacını çözme potansiyelinde sahip kılar. Tüm kullanıcılar içinde de likit sermayesinde bağlı kalımla dijital varlıklarını garanti altına almalarına izin verir.

Crust, merkezinde bulunmayan depolamalarda teşvik katmanında protokol olarak uygulama sağlar. IPFS de işin içine dahil olmak üzere birçok depolamada katman olarak protokolde uyarlanabilme sağlar. Hatta uygulamada da katmanını destekler. Temel alımının yapıldığı mimari yapıda da merkezi bulunmayan bir bilgi işlem katmanlarında desteklemelerde ve bütün bir bulut ekosisteminde oluşturma yeteneğine sahiptir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir