Bitcoin Ajandası

Revolut, Kripto Kışı Karşısında Gelirini Artırmayı Başardı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Revolut, Kripto Kışı Karşısında Gelirini Artırmayı Başardı!

Revolut, Kripto Kışı Karşısında Gelirini Artırmayı Başardı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Fintech şirketi Revolut, kripto kışının son derece yoğun bir şekilde yaşandığı 2022 yılında gelirini %33 oranında artırarak dikkatleri üzerine topladı.

Geçtiğimiz sene birçok kripto şirketi açısından son derece çetin bir kripto kışı yaşandı. FTX borsasının da iflas bayrağını çektiği 2022 yılında binlerde kripto para şirketi zorlu bir yıl geçirdi. Bu dönemde iflas eden ya da zarar eden kuruluş sayısı büyük ölçüde artış gösterdi. Fakat İngiltere merkezli Fintech şirketi Revolut tüm bu olumsuzluklara rağmen geçtiğimiz yıl gelirinin yüzde 33 oranında artırmayı başardı.

Revolut, 2022 Yılında Kazancını Artırdı

Revolut, 2022 Yılında Kazancını Artırdı
Revolut, 2022 Yılında Kazancını Artırdı

Londralı Fintech şirketi, geçtiğimiz yıl yaşanan birçok olumsuzluklara rağmen kazancını 1 milyar doların üzerine taşımayı başardı.

Kripto kışının oldukça zor geçtiği 2022 yılında şirketin abonelikler, ödemeler ve işletme geliri gibi kaynaklardan elde ettiği gelir miktarı 1.3 milyar dolara ulaştı. Bu meblağ, şirketin bir önceki yıla kıyasla kazancını yüzde 33 oranında artırdığı anlamına geliyor. Konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan şirketin finans direktörü Mikko Salovaara, söz konusu kazancı güçlü bir ivme kazanma olarak nitelendirdi.

Denetleyici ve düzenleyici kurum olan FRC ile bağlantılı olarak hareket eden Fintech şirketi, muhasebe sisteminin yetersiz olduğunun tespit edilmesinden sonra 2021 yılında yeniden yapılanmaya başlamıştı. Bu konuya da değinen Salovaara, bu sistemin değiştirilmesi gerektiğini, mümkün olan en yüksek muhasebe standartlarına tabi tutulduklarını ekledi.

Elde edilen verilere göre geçtiğimiz yıl şirketin sağladığı kazanın neredeyse yüzde 10’unu kripto tarafı oluşturuyor. Salovaara ise bu durumu kripto kışına bağlıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir