Bitcoin Ajandası

Dava Sonrasında Ripple 2023 Beklentileri Neler Olacak?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dava Sonrasında Ripple 2023 Beklentileri Neler Olacak?

Dava Sonrasında Ripple 2023 Beklentileri Neler Olacak?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Ripple ve SEC arasında yaklaşık 2 yıldır devam eden davanın yakında Ripple lehine sonuçlanması bekleniyor. Dava sonrasında Ripple 2023 beklentilerinin neler olduğu ise merak konusu olarak karşımıza çıkıyor.

SEC ve Ripple arasında uzun zamandır devam eden davanın Ripple lehine sonuçlanacağı beklentisinin ardından XRP ivme kazandı. Üstelik kripto para projesi bu gibi gelişmelerle gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Son bir hafta içerisinde yüzde 20 değer kazanarak en iyi performans gösteren ilk 100 kripto para arasına girmeyi başaran XRP, son iki haftalık verileri göreyse yüzde 45’lik değer kazandı. Gözlemlenen bu fiyat hareketi, Ripple ve SEC arasındaki davanın sonuçlanmasının yakın olduğuna dair ortaya atılan spekülasyonların ardından geldi.

Ripple 2023’te Olumlu Fiyatlanmasını Sürdürebilir

Ripple 2023’te Olumlu Fiyatlanmasını Sürdürebilir
Ripple 2023’te Olumlu Fiyatlanmasını Sürdürebilir

Ripple 2023 teknik verileri ve fiyat grafiğini incelediğimizde, yerel tokeni XRP’nin yakın zamanda düzeltme yaşayacağını gözlemliyoruz. Göreceli güç endeksi 30 Mart’ta 70’in üzerine çıkarken, şimdilerdeyse (31 Mart) düşüş göstermeye başladı. Üstelik bu durum potansiyel olarak değer kayıplarına yol açabilecek bir momentum kaybına işaret ediyor.

Diğer yandan XRP’nin 30 günlük hareket ortalaması, 200 günlük ortalamasını yeni aşmış durumda. Bu da birkaç gün daha devam etmesi mümkün olan bir kopuş rallisinin habercisi olabilir. XRP şu sıralar yoğun bir şekilde satın alınmış olsa bile tokenin uzun zamandır olması gereken değerinin altında işlem gördüğü hatırlatmakta fayda var.

Yaşanan bütün bu gelişmelere rağmen Ripple’in, SEC ile olan davasının sonuçlanmasının ardından takip eden aylarda önemli bir büyüme göstermesi beklenebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir