Bitcoin Ajandası

Ripple CEO’su Garlinghouse SEC’nin Kriptoya Açtığı Savaş Sürüyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ripple CEO’su Garlinghouse SEC’nin Kriptoya Açtığı Savaş Sürüyor!

Ripple CEO’su Garlinghouse SEC’nin Kriptoya Açtığı Savaş Sürüyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

SEC ile Aralık ayı içerisinde 2020 yılında karşılaştığı mücadelede şirketin CEO’su Brad Garlinghouse “SEC’nin kriptoya açtığı savaş devam ediyor. Biz de XRP için 3 yıl konuşmuştuk ama hiçbir şey elde edememiştik” dedi.

SEC’in Coinbase borsası üzerinde oluşan tavrına yönelik CEO Brian Armstrong ile görüşme yapmak istememesi, kripto para evreni üzerinde birleştirme sağlaması ile, Aralık 2020 yılından bu yana bireysel olarak ve CEO olarak görev aldığı şirket üzerinden kurumla davalık olan Brad Garlinghouse adeta “Ben söylemiştim” mesajı verdi. Ancak Ripple CEO’su Garlinghouse SEC’nin kriptoya açtığı savaş hala sürmekte.

SEC’in Kriptoya Açtığı Savaş Tanıdık Geliyor mu?

SEC’in Kriptoya Açtığı Savaş Tanıdık Geliyor mu?
SEC’in Kriptoya Açtığı Savaş Tanıdık Geliyor mu?

Twitter üzerinden konu hakkında değerlendirmelerini paylaşan ve 22 Aralık tarihinde Ripple’ın web sitesinde bulunan yazıyı bir kez daha paylaşıma alan Garlinghouse, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un dün yaptığı netlik vurgusu üzerinden kelimede kendi kurduğu cümle üzerinden belirli ifadelerle dikkat çekti:

“SEC’nin kriptoya açtığı savaş sürüyor. Aralık ayında, XRP konusunda SEC ile 3 yıldır görüşmeler yaptığımızı belirtmiştim. Ve o zamandan bu yana ‘hiçbir netlik sağlanamadı.’ Bu size tanıdık geliyor mu? Şükür ki, bugün birçok kişi zorla getirilmek istenen regülasyonların yarattığı tahribatı görüyor. Biz sorumlu olan kişilerle, Kongre’nin inovasyon yanlı üyeleriyle ve önümüzdeki yolu açmak isteyen diğerleriyle çalışmaya her zaman hazırız. Eğer bu konuda hızlı gitmek istiyorsanız, tek başınıza gidin ama uzun bir yola çıkacaksanız, bizimle gelin.”

Kripto Para Borsaları ile Görüşülmüyor!

Twitter üzerinden uzun bir bilgi paylaşımında bulunan Armsrong, SEC’nin kendilerini dava etmekle tehdit ettiğini bildirerek sözlerine şunları ekledi:

“Uzun süredir onlarla bu konuyu görüşmek istedik ama onlar ‘Biz kripto para borsalarıyla görüşmüyoruz’ dediler.”

Bir gün önce kripto para piyasalarında gelen büyük düşüş ve Bitcoin fiyatının 52 bin dolardan 42 bin dolara gerilemesi de birçokları tarafından bu gelişmeye bağlanmıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir