Bitcoin Ajandası

Ripple CEO’su XRP ETF Beklentileriyle İlgili Konuştu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ripple CEO’su XRP ETF Beklentileriyle İlgili Konuştu!

Ripple CEO’su XRP ETF Beklentileriyle İlgili Konuştu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Fox Business’tan Charles Gasparino ile yapılan röportaj anında ABD’de XRP ETF beklentilerinin hakkında piyasaya sürülme aşamasında beklentilerle SEC’i eleştiri altına altı.

“Neden SEC kazananları ve kaybedenleri seçiyor?”

Garlinghouse, Bitcoin’in önemli ölçülerde güç tüketimini gerçekleştirilmesinden dolayı eleştiri yağmuru altına aldı. Bu nedenle de Ripple CEO’su için Bitcoin’e öncelik vermesi gerektiği hususunda gündem de Gary Gensler ile uyumlarının ETF beklentileri haricinde iklim gündemine göre de pek tutmadığı düşünülüyor.

XRP ETF Beklentileriyle İlgili Konuştu

XRP ETF Beklentileriyle İlgili Konuştu!
XRP ETF Beklentileriyle İlgili Konuştu!

Garlinghouse daha öncelerde ise XRP’nin en büyük kripto para biriminden 100.000 kat daha verimli olduğu üzerinde durmuştu. Bunun üzerine yalnızca bir Bitcoin transferi için de 75 galon benzin tükettiği düşüncesini açıklamıştı.

Ayrıca Garlinghouse, Gensler için ikinci en büyük kripto para birimleri arasında olan Ethereum için statü alanlarında belirlenen konudan sessizliğini sürdürünce bu açıdan endişe duyuyor. Bu konuda bilinenlerin üzerine ABD’de düzenleyiciler tarafından onayını bekleyen çok sayıda Ether ETF başvurusu da bulunmaktadır.

İlk Onaylanan Bitcoin Vadeli ETF’i Proshares

İlk onaylanan Bitcoin vadeli ETF’i ProShares Bitcoin Strategy ETF, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye hazır hale gelmek üzere. Garlinghouse, SEC’in ifşaat ve netlik için mücadeleye girişinin sonrasında ancak kendi eylemleri üzerinden karşılık vermemesinin “ironik” olduğunu söylüyor:

“Her şeyden çok aradığımız şey açıklık ve kesinliktir.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir