Bitcoin Ajandası

Ripple CEO'sundan Kripto Regülasyonuyla Alakalı Açıklama!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ripple CEO’sundan Kripto Regülasyonuyla Alakalı Açıklama!

Ripple CEO’sundan Kripto Regülasyonuyla Alakalı Açıklama!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, FTX’in iflası gibi bu türden olayların tekrar etmemesi adına caydırıcı kripto regülasyonunun yapılması gerektiğini ifade etti.

Konuyla alakalı olarak önemli açıklamalarda bulunan Garlinghouse, kripto para regülasyonları göz önüne alındığında Crypto Council üst düzey yöneticisi Sheila Warren ile hem fikir olduklarını dile getirdi.

Warren, konuya ilişkin olarak Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamasında regülatörlerin FTX çöküşü sonrasında caydırıcı tedbirler alması gerektiğini belirtti. Bununla beraber hesap verilebilirliğin artırılması konusunun da altını çizen ünlü yönetici, bu gibi sahtekarlıkların ilk etapta engellenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Kripto Regülasyonuyla Caydırıcı Önlemler Alınmalı

Kripto Regülasyonuyla Caydırıcı Önlemler Alınmalı
Kripto Regülasyonuyla Caydırıcı Önlemler Alınmalı

Ripple CEO’su FTX borsasının çalışma planının bir tür dolandırıcılık planı gibi olduğunu iddia etti. Ünlü isme göre kripto para sektörü hala gelişme aşamasında olurken, bu durum dolandırıcıları da cezbediyor. Garlinghouse, sektör olgunlaştığında bu gibi problemlerin ortadan kalkmış olacağını ifade ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Galaxy Digital üst düzey yöneticisi Mike Novogratz, FTX’in eski yöneticisi Sam Bankman-Fried’in bir hayal gördüğünü ve artık kalan günlerini hapishanede geçirmesi gerektiğini dile getirdi.

Diğer yandan FTX’in eski CEO’suysa müşteri fonlarını kendi şirketi Alameda Research’e aktardığı iddialarını yalanlamaya devam ediyor. Hatta daha da ileri giderek yaşananlara yönelik cezai bir sorumluluğunun olduğunu düşünmediğini de ifade ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir