Ripple CEO’sundan SEC Davasına Dair Açıklama

Ripple CEO’sundan SEC Davasına Dair Açıklama

Haberler
Mart 9, 2021 tarafından Esra Yılmaz
34
Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Axios’a verdiği demeçlerde hem XRP’nin geleceği hem de şirketlerinin SEC ile olan davaya dair muhtemel sonuçları hakkında düşüncelerini dile getirdi.
Ripple CEO’sundan SEC Davasına Dair Açıklama

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin SEC ile aralarında olan sorun sonucu ortaya çıkan davanın kaybedilmesi halinde, ABD’nin kripto para sektöründeki repütasyonunun olumsuz olarak etkileneceğini söyledi. Garlinghouse, bu nedenle davanın yalnızca SEC ve Ripple arasında gösterilmemesi gerektiğini, aynı zamanda ABD ve kripto para dünyasını da yakından ilgilendirdiğini belirtti. Olumsuz senaryolar hakkında da bazı konulara açıklık getiren Garlinghouse, davanın kaybedilmesi durumunda neler olabileceğine dair bazı önemli mesajlar verdi.

Ripple CEO’sundan SEC Davasına Dair Açıklama1
Ripple CEO’sundan SEC Davasına Dair Açıklama1

Şeffaf Kurallar Talep Ediyor

Garlinghouse, Axios’a katılmasının ardından SEC ve Ripple arasındaki davanın şirkete olduğu kadar ABD ve kripto para sektörüne de zarar verdiğini söyledi. CEO’nun yaptığı açıklamalarda, daha net ve şeffaf olan bir kripto para regülasyon kuralları talep ettiği görüldü. Ripple, XRP’nin menkul kıymet olmamasından dolayı herhangi bir resmi kayıt gerekmediğini dava kapsamında belirtmişti. Garlinghouse, şu anda yalnızca ABD’nin XRP’yi menkul kıymet olarak gösterdiğini de sözlerine ekledi.

ABD Dışında Kurarım

Davanın kaybedilmesi halinde muhtemel alternatifleri de dile getiren Garlinghouse programın yayınlanmayan bölümünde bugün bir kripto şirketi kurması halinde bunu kesinlikle ABD dışında bir ülkede yapacaklarını dile getirdi. Ripple CEO’su, yine de davayı kazanacaklarına dair büyük bir inanç ve beklenti içinde olduklarını söyleyerek, kayıp halinde daha net bir sistemin olduğu ülkede tekrardan yola çıkacaklarını belirtti.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle