Ripple CEO’sundan XRP için Kritik Açıklamalar

Ripple CEO’sundan XRP için Kritik Açıklamalar

Haberler
Mart 8, 2021 tarafından Esra Yılmaz
49
Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, hala devam eden SEC davası ile ilgili önemli açıklamalar yaparak, XRP’nin geleceği hakkında da kritik detaylar verdi.
Ripple CEO’sundan XRP için Kritik Açıklamalar

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC davası kapsamında XRP ile ilgili olarak bazı önemli açıklamalar yaptı. XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını söyleyen CEO, SEC’in dava kapsamında karşı iddia olarak sunduğu gerekçelerde haklı olmadığının altını çizdi. Garlinghouse, bu davanın yalnızca XRP’ye değil, tüm piyasaya negatif etki verdiğini söyleyerek, kötü senaryoların tüm piyasada geçerli olduğunu vurguladı.

Ripple CEO’sundan XRP için Kritik Açıklamalar
Ripple CEO’sundan XRP için Kritik Açıklamalar

Dava Hala Sürüyor

Geçtiğimiz aylarda SEC tarafından XRP’ye karşı açılan dava kapsamında, Ripple ve şirket CEO’su ile kurucu ortağı, XRP aracılığı ile kayıt dışı satış yapma iddiası ile suçlandı. Bu kapsamda şirket CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortaklardan olan Chris Larsen, XRP aracılığı ile 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapma suçundan davaya konu oldu. SEC, açtığı davada aynı zamanda XRP’nin piyasaya giriş yaptığı günden bu yana menkul kıymet taşımakta olduğunu da savunuyor.

XRP’den Ret Geldi

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise, bu iddialar karşısında SEC’in tutumunun doğru olmadığı belirterek iddiaları reddetmeye devam ediyor. Garlinghouse, karşı iddia olarak sunulan gerekçelerin mantıklı bir yönünün olmadığını söyleyerek, SEC’in yaptırım eyleminin yalnızca XRP’ye değil, tüm piyasaya zarar vereceğini vurguluyor.

Ripple, yasal anlamda bazı problemler ile karşı karşıya kalmasına rağmen ABD dışında toplam 15 bankacılık ortağı ile anlaşma imzalamıştı.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle