Ripple Davası Uzlaşma Zor Gibi

Ripple Davası Uzlaşma Zor Gibi

Haberler
Ağustos 25, 2021 tarafından Esra Yılmaz
59
Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Yargıç Analisa Torres’ten var olan keşif tarihini 12 Kasım’a kadar uzatması talebinde bulundu. Ripple davası yine bir süre uzatımı ile daha gündeme geldi.
Ripple Davası: Uzlaşma Zor Gibi

Ripple davası içinde keşif aşamasının uzaması, taraflar için gerekli olarak görünüyor. SEC, üst düzey yöneticiler CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’i mahkum ettirmek için girişimlerini sürdürüyor.

Ripple davası aşamalarının ne kadar zaman alacağı, inceleme ve keşifin mahkeme sürecine yansıması merakla izleniyor. Ayrıntılar haberimizde…

Ripple Davası: Bir Uzatma Daha Olur Mu?

Ripple Davası: Bir Uzatma Daha Olur Mu?
Ripple Davası: Bir Uzatma Daha Olur Mu?

Ripple ve SEC arasındaki davada daha önce Sulh Hakimi Sarah Netburn, SEC’in duruşma öncesi keşif aşamasını 2 ay uzatma talebi ile 15 Ekim tarihi keşif için son gün olarak alınmıştı. Ancak şimdi keşif süresinin 1 ay daha uzaması gündemde.

Davayı yakından takip eden savunma avukatı James K. Filan, son durumda bir anlaşmanın yakında görünmediğine inanıyor. Filan, tecrübelerine göre davanın yakın zamanda çözüleceğini düşünenlerin, konuyu tekrar gözden geçirmelerini söylüyor.

Bu gelişmeler ile birlikte devam eden birkaç keşif anlaşmazlığı da söz konusu. Mahkeme bu durum için yeni bir telefon konferansı planlaması yapıyor.

Ripple Davası Nedir?

SEC, Ripple’in ve yöneticilerinin 1,3 milyar dolarlık kaydı olmayan menkul kıymet sattığını öne sürerek Ripple’e dava açmıştı.

XRP’nin bir hisse senedi gibi menkul kıymeti olup olmadığı veya bir para birimi olup komisyonun yetki alanı dışında bulunup bulunmadığının tartışması yıllardır sürüyordu.

Davaya konu olan tartışmanın mahkemeye yansımış hali, yatırımcılar tarafından merak ile izlenirken mahkemenin şu an itibari ile bir sonuca yaklaşmaması da yakın zamanda bir sonuç almaya karşı umutsuzluğa neden olabilir.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle