Bitcoin Ajandası

Ripple Davasında Önemli Gün 15 Temmuz!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ripple Davasında Önemli Gün 15 Temmuz!

Ripple Davasında Önemli Gün 15 Temmuz!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile sağlanan birliktelik ile Aralık 2020’den itibaren Ripple Davası yeniden 15 Temmuz’da gündemde.

Ripple davasında Ripple’ın avukatı James K. Filan’dan alınan bilgiye göre mahkemede, 15 Temmuz Perşembe günü telefon aracılığıyla konferans gerçekleştirme kararına varıldı. Davalı ile davacı taraf bu durumda mahkeme heyetiyle, Ripple’ın SEC’nin eski üst düzey yetkili kişilerinden William Hinman’ın mahkemeye çağrılması isteğinin ardından SEC’den gelen red talebi görüşmeye alınacak.

Ripple Davasında Önemli Gün 15 Temmuz!
Ripple Davasında Önemli Gün 15 Temmuz!

Ripple Davasında İfadeler Sorgulandı!

Ripple, geçtiğimiz ayda Hinman’a yeminli ifade verdirerek onu sorgulamak istemişti ve SEC de bu isteğe, Hinman’ın ifadeye çağrılmasında yasaya aykırılık söz konusu olduğunu savunarak karşı çıkmıştı. Son karar da artık yargıçtaydı.

Ripple şirketi, SEC’nin üçüncü taraflarla iletişimleri ve kurumların kripto para birimlerinde oluşan düzenlenmesi hakkındaki politikada ya da Hinman’ın bu konuyla ilgili 2018’deki akıllarda kalan konuşması da gündeme gelmişti. Bundan dolayı eski SEC yetkilisine yönelik bilgileri ilk elden verebilecek bir kişi olduğunu öne sürüyor.

Davanın Ardından XRP Fiyatı Düşüş Gördü!

SEC, Aralık ayına bakarak Ripple ve iki yöneticisine karşı, 1.3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satmasından dolayı suçlama görmesiyle dava açmıştı. Davanın sonrasında XRP fiyatı, sert şekilde düşerken fiyat üzerinde oluşan bu etki, tüm kripto paralarda da yükseliş döneminde devam etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir