Bitcoin Ajandası

Ripple Davasında SEC İtirafı Kayıtlara Geçti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ripple Davasında SEC İtirafı Kayıtlara Geçti!

Ripple Davasında SEC İtirafı Kayıtlara Geçti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple şirketi ile açılan davanın öncesinde birden çok 3. taraf ile XRP hakkında sorular sorulduğu ancak kurum üzerinden de bu konuda herhangi bir dönüş sağlanmadığı belirtilmişti. Şu an için SEC itirafı kayıtlara geçti.

SEC ile Ripple tarafından dava üzerinde SEC ile davanın seyri açısından önemli bir açıklama daha geldi ve SEC itirafı kayıtlara geçti. Süreç üzerinden ilk baştaki durumlardan bu zamana kadar olanlar Ripple tarafını haklı bulunduğunu açıklayan Avukat Jeremy Hogan, tekrar Twitter hesabından resmi dosya paylaştı. SEC’nin XRP hakkındaki menkul kıymet değerlendirmesi hakkındaki bilgileri takipçilerine sundu.

SEC İtirafı Kayıtlara Geçti!

EC İtirafı Kayıtlara Geçti!
SEC İtirafı Kayıtlara Geçti!

SEC’nin, Ripple şirketine dava açmadan önce hiçbir 3. tarafa XRP hakkında bir yorum yapmadığını açıkladığını belirten avukat Hogan, “Evet, sonunda kabul ettiler” dedi. SEC’nin konuyla ilgili olan dava dosyasındaki açıklaması ise şu şekilde:

“Komisyon, bu dava açılmadan önce kendisine XRP hakkında birçok tarafın sorular yönelttiğini kabul etmektedir. Ancak Komisyon, bu konuda kimseye olumlu ya da olumsuz bir cevap vermemiştir.”

Açıklamada da görüldüğü gibi SEC, “Biz ‘menkul kıymettir ya da değildir’ demedik” diyor. XRP’ye menkul kıymet diyemediğini gösteren bir resmi belgenin olduğunu söylüyor:

“Bu artık davada resmi bir kabul sayılacak”

Ripple SEC Çalışanlarının İşlemlerini Talep Ediyor

Şirket tarafından mahkeme hakimi Sarah Netburn, geçmiş gün üzerinden ikinci defa üst üste SEC çalışanları konusunda bilgi verilmesini zorunlu gördü. Ancak SEC bu konuda gizlilikten yana hakkı olduğunu savunarak bilgi vermek istemediğini de belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir