Bitcoin Ajandası

Ripple Davasında Slack Mesajları için Acil Koduyla Yeni Talep!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ripple Davasında Slack Mesajları için Acil Koduyla Yeni Talep!

Ripple Davasında Slack Mesajları için Acil Koduyla Yeni Talep!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple şirketleri arasında çıkan tartışmalar sonucunda süren davaların yörüngesini değiştirecek olan kanıt için slack mesajlarını acil kod ile talep ederek önerge üzerinden talepte bulundu.

Aralık ayı üzerinden SEC Ripple ile ortaya çıkan dava üzerinden kayıt dışı menkul kıymet satışlarının SEC’den mahkemede heyet için acil önerge talebinde bulundu ve slack mesajlarını isteyerek Ripple çalışanlarının aleyhine çıkacak olan konuşmaları talep etti.

Slack Mesajları Dosyalarında Araştırma Yapılacak mı?

Slack Mesajları Dosyalarında Araştırma Yapılacak mı?
Slack Mesajları Dosyalarında Araştırma Yapılacak mı?

Bilinenlere göre Slack ekiplerin sürdürdüğü çalışmalarda iletişim üzerinden hızla sağlanarak geliştirilmiş bir program oldu. SEC için talep üzerine Ripple çalışanlar 1 milyondan fazla Slack mesajının da araştırılması gerektiğini öne sürdü. Ripple çalışanları uzun zaman alacak şekilde e-mail yerine slack programları üzerinden mesajlaşma sağlandığını düşünerek terabayt olarak dosyada araştırma yapılması gerektiği belirlendi.

Ripple Vazgeçti, SEC Mahkeme Kararı İstedi

Ripple şirketi bu durumda mesajları araştırmaların onayını verdikten sonra, bir veri işleme hatasının olmasından dolayı araştırma sanılan mesaj sayılarında da sınırlı kalmasıyla SEC’den ‘Bilgi vermek istemiyor’ şekline göre bir suçlama gördü. Şirket bu suçlamalar üzerinden iş birliği yapma konusunda karar değişikliğine gidildi ve bundan sonra hiçbir şekilde kuruma yardımcı olmayacağını belirtti. İşte bu durumun üzerine de SEC de mahkeme kararı çıkartma yoluna giderek durumu netleştirmek istiyor.

SEC’nin Gördüğü O Konuşmalar…

SEC için bazı durumlarda gördüğü konuşmaların kapsamında ise Ripple’ın spekülatif bir durum üzerinde XRP işlem hacmi yaratmada istenilen şey üzerine şirkette XRP fiyatı konusundaki endişeleri daha çok kapsıyor. XRP satışlarında ise Ripple şirketi üzerindeki etkilerden de XRP’nin regülasyon konularında oluşan statüler olduğu iddialar arasında yer alıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir