Bitcoin Ajandası

Ripple Davasinda Yeni Gelisme Kismi Zafer Kazanildi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ripple Davasında Yeni Gelişme: Kısmi Zafer Kazanıldı!

Ripple Davasında Yeni Gelişme: Kısmi Zafer Kazanıldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Uzun zamandır devam eden Ripple davasında heyecan verici bir karar verildi. SEC’in eski bir yöneticisi olan William Hinman’ın konuşmalarına yönelik olarak yapılan itiraf mahkeme tarafından reddedildi. Verilen bu karar Ripple açısından kısmi bir zafer olarak değerlendiriliyor.

SEC ve Ripple arasında uzun zamandır sürdürülen mahkeme sürecinde Ripple açısından önemli bir karar verildi. ABD yargıcı Sarah Netburn, SEC’e ait olan Hinman belgelerinin gizli kalması talebini reddetti. Hatırlanacağı üzere SEC, avukat ve müvekkil arasındaki gizliliğin korunması konusunda ısrar ediyordu.

Ripple Davası için Verilen Karar Taktik Zafer Sayıldı

Ripple Davasi icin Verilen Karar Taktik Zafer Sayildi
Ripple Davası için Verilen Karar Taktik Zafer Sayıldı

SEC’in esni yöneticilerinden biri olan William Hinman’a ait belgeler mahkeme açısından büyük önem teşkil ediyordu. Hinman’ın Ethereum üzerine yapmış olduğu geçmiş konuşmalar, Ripple’ın dava sürecindeki savunmalarının temelini oluşturuyor.  

Hatırlanacağı üzere Hinman, yaklaşık 4 sene öncesinde yapmış olduğu bir konuşmada Bitcoin ve Ethereum’la alakalı olarak menkul olmadıklarını dile getirmişti. Ripple ise XRP’nin bazı konularda Ethereum’la benzerliklere sahip olduğunu ifade ediyor. Ayrıca şirket, bu konuşmadan önce kurum içerisindeki birtakım hazırlıkların ve konuşmalara yönelik belgelerin mahkemeye sunulmasını istiyor.

Konuya ilişkin karar birkaç haftadır merak konusu olurken, mahkemenin Ripple lehine karar vermesi büyük bir taktik zafer olarak değerlendiriliyor.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir