Bitcoin Ajandası

Ripple, Depremzedeler için Yardım Yapacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ripple, Depremzedeler için Yardım Yapacak!

Ripple, Depremzedeler için Yardım Yapacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto şirketi Ripple, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok yerde yıkımlara neden olan deprem için Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için bağış kampanyası başlattığını duyurdu.

Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,8 şiddetinde meydana gelen iki büyük depremin ardından çevre illerde çok ciddi sonuçlar yaşandı. Tüm ülkenin seferber olduğu ve dünyanın pek çok farklı bölgesinden yardımların yapıldığı depremden milyonlarca insan etkilendi. Türkiye ve Suriye’de ciddi yıkımlara neden olan depremlerle alakalı kripto para endüstrisi de yardımda bulunmaya devam ediyor. Son olarak Ripple (XRP), söz konusu iki ülke için 1 milyon dolarlık bağışta bulunduğunu açıkladı.

Ripple Depremzedelere Bağış Kampanyası Başlattı

Ripple Depremzedelere Bağış Kampanyası Başlattı
Ripple Depremzedelere Bağış Kampanyası Başlattı

Depremden etkilenen Türkiye ve Suriye için 1 milyon dolarlık bağış taahhüdünde bulunan şirket, bu bağışla STK’ları desteklemeyi ve deprem bölgesine yardımların ulaştırılmasını amaçlıyor.

Bu amaç doğrultusunda bağış kampanyası başlatan XRP, 250 bin dolar bağışlayacağını ve 750 bin doları da başlattığı bağış kampanyasıyla sağlayacağını belirtti. Bu sayede şirket 1 milyon dolarlık bağış taahhüdünde bulunmuş oldu.

Elde edilen bilgilere göre XRP’nin bağış kampanyası da BtcTurk’ün kampanyası gibi olacak. Ripple, kampanyaya yapılan her bir bağış için iki katı kadar da kendisi destekte bulunacak.

Twitter hesabı üzerinden bağış kampanyasını duyuran şirket, bu fonla dört farklı STK’nın destekleneceğini ifade etti. Fon sayesinde acil nakit, ev eşyaları, kadınlar için ihtiyaç duyulan ürünler, hijyen malzemeleri ve diğer ürünler temin edilebilecek. Bu yardımlar Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere ulaştırılacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir