Bitcoin Ajandası

Ripple Ledger’de Yeni Varlıklar: XRP Fiyatı Yükselişe Geçti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ripple Ledger’de Yeni Varlıklar: XRP Fiyatı Yükselişe Geçti!

Ripple Ledger’de Yeni Varlıklar: XRP Fiyatı Yükselişe Geçti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Ripple Ledger listesinde yer alan stabilcoin sayısı her geçen gün ciddi bir artış gösteriyor.

Ripple Ledger’e Pek Çok Stabilcoin Ekleniyor

Bir kripto para fenomeni yakın bir zamanda yaptığı açıklamalarıyla ABD doları, euro ve Australya doları değerine sabitlenmiş olan stabilcoin’ler de dahil olmak üzere 6 farklı stabilcoin’in Ripple Legder üzerinden piyasaya sürüldüğünü ifade etti. XRP de Ledger’de desteklenen varlıklar artasında yer alırken, aynı zamanda Seattle merkezli Web3 ödeme sağlayıcısı Stably’nin sabit parası USDS de bu listede bulunuyor.

Ripple Ledger’e Pek Çok Stabilcoin Ekleniyor
Ripple Ledger’e Pek Çok Stabilcoin Ekleniyor

Diğer yandan euro değerine sabitlenen stabilcoinlerde lider konumundaki STASIS, Ripple Ledger üzerinden EURS satabilcoin’inin piyasaya sürdü. Bu sayede topluluk üyeleri, euro değerine bağlı bir sabit paraya erişim sağlama imkânı elde etti.

XRP Fiyatında Beklenmedik Sıçrama

Tüm bu gelişmeler esnasında beklenmedik başka bir gelişme ise XRP fiyatının yükseliş göstermesi oldu. XRP fiyatı son bir gün içerisinde yüzde 9 oranında değer kazanırken, Ripple ile bağlantılı olan token, büyük ölçekli kripto borsalarında 0,50 dolar seviyesini geri almayı başardı. Piyasaların en önemli kripto para birimleri, beklenenden daha yüksek gelen enflasyon verileri sebebiyle hisse senetleriyle beraber ani bir değer kaybı yaşadı. FED’in TÜFE endeksi sonrasında 75 baz puanlık faiz artımının kesin olduğu düşünülüyor.

Bu esnada XRP piyasasında, Ripple’ın SEC karşısındaki mücadelesi konusunda da pozitif gelişmeler yaşanıyor. Dolayısıyla son zamanlarda daha geniş piyasadan daha olumlu gelişmeler bekleniyor. Ripple üst düzey yöneticisi Garlinghouse, yakın bir tarihte davanın 2023 yılı ilk yarısında sonuçlanacağı tahmininde bulunmuştu. XRP fiyatı, davanın her iki tarafının dilekçe sunmasının ardından değer kazandı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir