Bitcoin Ajandası

Ripple-SEC Davasında Bugün ve Yarın İki Kritik Duruşma Var!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ripple-SEC Davasında Bugün ve Yarın İki Kritik Duruşma Var!

Ripple-SEC Davasında Bugün ve Yarın İki Kritik Duruşma Var!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), geçtiğimiz sene Aralık ayında başlayan Ripple şirketi ile süren davada 1 senelik süreci tamamlarken bugün ve yarın iki kritik duruşma daha gerçekleşecek. Duruşmada Ripple tarafından SEC’in geçmişte olan taleplerine yönelik cevapları hakime sunulacak.

Ripple resmi avukatlar tarafından savunulmasa da SEC davasında şirket adına özellikle sosyal medya hesaplarından bilgilendirme yapan birçok avukatları bulunmaktadır. Hatta bunlardan biri de James Filan. Twitter’da Ripple için oluşan topluluğunun da tweetlerini atlamadan takip ettiği kişilerden biri olan Filan, Ripple-SEC davasıyla ilgili olarak önemli tarihleri paylaştı.

Yarın İki Kritik Duruşma Var!

Yarın İki Kritik Duruşma Var!
Yarın İki Kritik Duruşma Var!

Genelde telekonferans olarak gerçekleştirilen duruşmalardan birisinin tarihi 7 Ekim yani bugün büyük gün. Duruşma üzerinden konuşulacak konu ise SEC’nin Ripple’ın her talep ettiği belgeyi mahkemeye sunmak zorunda olup olmayacağı oldu.  SEC daha önceki talebinde böyle bir zorunluluğun olmaması gerektiğini belirtmişti. Bu duruma göre Ripple avukatları bugün, SEC’nin bu “zorunda olmama” isteklerine cevap verecek ve hakim Netburn’ü ikna etmeye çalışacak.

Ripple tarafından da bilhassa SEC içindeki kripto para işlem detayları alanında ilgili belgeleri ve konuşmaları elde etmek istiyordu. SEC ise, çalışanları üzerinde geçmişteki bu konuşmaları kapsayan bir gizlilik yasası tarafından korunduğunu iddia etmekte ve konunun davayla hiçbir ilgisi olmadığını, kişisel bilgilerin mahkemeye verilmemesi gerektiğini savunuyor.

Yarın Bu Kez Ripple’ın Şirket İçi Konuşmalar Olacak!

Ekim ayı içerisinde diğer önemli duruşma günü ise ardından geliyor. Bugünün ardından yapılacak dava yarın! Yine telekonferans olarak yapılacak duruşma üzerinden Ripple SEC’nin bir talebine daha cevap verecek ancak konu bu kez Ripple’ın şirket için konuşmaları…

Daha önceki sürece bakıp hatırlarsak SEC, Ripple şirket içerisindeki yöneticilerinin başta Slack programı dahil olmak üzere birçok iletişim platformundaki konuşmalarının kendilerine ulaştırılmasını talep etmişti. Ripple tarafından da SEC’nin bu talebine cevap gelecek ve SEC, özellikle Brad Garlinghouse, Chris Larsen ve diğer önemli statüdeki yöneticiler üzerinden XRP’nin menkul kıymet olup olmadığı hakkındaki konuşmalarını talep ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir