Bitcoin Ajandası

Ripple-SEC Davasında Flaş İddia! Dava Sonuçlandı mı?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ripple-SEC Davasında Flaş İddia! Dava Sonuçlandı mı?

Ripple-SEC Davasında Flaş İddia! Dava Sonuçlandı mı?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
44 0

Konuya aşikâr kaynaklar tarafından elde edilen bilgilere SEC davası sonuçlandı ve taraflar uzlaşmaya vardı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında bir yılı aşkın süredir devam eden dava piyasaların ve yatırımcıların odak noktası haline geldi. Çeşitli kaynaklardan elde edilen bilgilere göre davanın taraflarının uzlaşmaya varmasıyla beraber Ripple ve SEC davasında sona gelindi. Henüz resmi kaynaklardan bir açıklama yapılmasa da gelecek hafta gerekli açıklamaların yapılması bekleniyor.

Ripple-SEC Davası İddiaları Doğru Mu?

Ripple-SEC Davası İddiaları Doğru Mu?
Ripple-SEC Davası İddiaları Doğru Mu?

“XRP_the Standart” isimli Twitter kullanıcısı konuya ilişkin bazı açıklamalarda bulunarak söylentilerin yavaş yavaş somutlaşmaya başladığını ifade etti. Piyasaların en önemli analistlerinden olan Armstrong ise söylentilerin gerçekliğine ilişkin bazı yorumlarda bulundu. Bu iddiaların doğru olmasını umduğunu ifade eden Armstrong, bunun için dua ettiğini de belirtti.

Diğer yandan Rippe CEO’su Brad Garlinghouse yakın zamanda gerçekleştirdiği bir Fox Business röportajında, SEC Başkanı Gary Gensler’in kurumun devam eden davalarından bazılarını kaybedeceği yönünde açıklamalarda bulunduğu söyledi. SEC Başkanı’nın bu açıklamalarında Ripple davasına yönelik bir sinyal verip vermediği merak konusu olurken, kimi kaynaklar bu durumun Ripple ve SEC davasına yönelik olduğunu düşünüyor.

Ripple’ın Mühürlü Belgeleri Sonunda Gün Yüzüne Çıktı!

Ripple CEO’su ayrıca açıklamalarında, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun eski başkanı tarafından yapılan XRP’nin menkul bir kıymet olmadığı yönündeki açıklamalarının umut verici olduğunu söyledi. Ripple ve SEC davasında mahkemenin mühürlü belgeleri açma talebinin ardından davanın seyrinin değiştiğini dile getiren Garlinghouse, bu durumun Ripple açısından önem teşkil ettiğine dikkat çekti. Ripple’ın uzun yıllardır almış olduğu yasal tavsiyelerin yer aldığı bu mühürlü belgeler sonunda gün yüzüne çıkarıldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir