Bitcoin Ajandası

Ripple ve SEC Dava Sürecinde Yaklaşan Önemli Tarihler
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ripple ve SEC Dava Sürecinde Yaklaşan Önemli Tarihler

Ripple ve SEC Dava Sürecinde Yaklaşan Önemli Tarihler

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

SEC’in 20 Aralık’tan bugüne kadar devam eden davada Ripple şirketi dışarıdan destek ile birçok avukata başvururken bu avukatlardan biri de ABD’li avukat James Filan olmuştur. Sürecin hızlanması ile de Ripple ve SEC dava süreci için belirlenen tarihler yaklaşıyor.

Düzenli olarak dava üzerinde bilgi paylaşımları yapan ve resmi belgeleri kullanan Filan daha öncelerinde Eylül ayı için yapılacak olan dava takvimini paylaşmıştı. Ripple ve SEC dava sürecinde yaklaşan önemli tarihler arasında en yakın gün ise 14 Eylül olarak tarihte geçiyor. SEC’in gizliliğini korumak istediği iddialarda ise dosyalarda bazı bölümler değiştirilerek halka açık mahkemeye sunulacak.

Ripple ve SEC Dava Sürecinde Tarihler

Ripple ve SEC Dava Sürecinde Tarihler
Ripple ve SEC Dava Sürecinde Tarihler

Dosyalar içinde orijinal olan halleri hem fiziki hem de dijital olarak davanın hakimine teslim edilecek. Hakim Netburn ise ileri bir tarih için dosyalar üzerinde yapılan kıyaslamalardan sonra hangi bilgilerin ne kadarının halka açık olup olmaması gerektiğine karar verecek.

Burada Ripple toplum için en çok şüphe duyulmuş konulardan biri olan SEC için istenilen dosyalarda mahkeme sunumunun gerçekleştirebileceği oldu. Dosya içerisinde yapılan değişikliklerde dosyaların SEC tarafından kararlaştırılması bir tarafa bir de aynı anda kurum mahkemeye sunmak istemeyeceği dosyaları hakim Netburn’e ulaştırmaması da ihtimaller arasında.

Ripple tarafından ise bu dosyaların ortaya çıkarılması ise SEC için çalışanlara Bitcoin, Ethereum ve XRP işlemleri yapmalarına izin verilip verilmediğinin ortaya çıkarılmasını amaçlıyor.

Brad Galinghouse ve Chris Larsen İfade Verecek

Yaklaşan süreç arasından en yakını 14 Eylül. Bu tarihte ise Ripple şirketi CEO’su Brad Garlinghouse mahkeme içerisinde ifade verecek. Bir diğer yönetici Chris Larsen de 20 Eylül tarihinde konuşacak.

Eylül ayında görülecek en son duruşma ise 28 Eylül. Bu tarihte ise savunma yapan Ripple şirketinin avukatları SEC için 14 Eylül tarihinde sunulan dosyaların ilgili mahkemeye fikirleri vermesi olacak. SEC bu dosyalar için kurum içi gizlilik esasına dayanılacağı iddia ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir