Bitcoin Ajandası

Ripple ve SEC Davasında Önemli Tarihler Belli Oldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ripple ve SEC Davasında Önemli Tarihler Belli Oldu!

Ripple ve SEC Davasında Önemli Tarihler Belli Oldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
15 0

Ripple ve ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (SEC) aralarında oluşan davaların sonucunda düzenli bilgileri veren Amerikalı avukat James Filan gelecek dönem üzerinde Ripple ve SEC davasında önemli tarihler üzerine tarihi 16 Ağustos olarak netleştirdi.

Aralık ayından itibaren süren tartışma kayıtsız menkul kıymetlerin satışlarında iki taraf üzerine önemli duruşmaların başlatılacağı tarihlerin belli olmasının ardından hem Ripple’ın hem de şirketin SEC ile davalık olan iki yönetici olarak James Filan bu konuda programda yeniden bilgileri paylaştı. Ağustos ayı sonrasında da önemli tarihler resmi belgelerle kamuoyuna bildirildi.

Ripple ve SEC Davasında 16 Ağustos Konuşmaları

Ripple ve SEC Davasında 16 Ağustos Konuşmaları
Ripple ve SEC Davasında 16 Ağustos Konuşmaları

Geçmişe bakıldığında yaşanan tartışmalar sonrasında SEC, Ripple çalışanlarının Slack konuşmalarının ortaya çıkması durumunda mahkeme üzerine bir talepte bulundu ve SEC, bu gelen mesajlardan bir kısmını da Ripple tarafından kendileri için gelmesini ve ardından da mahkeme sonrasında emir talebini gerçekleştirdi. İşte Ripple SEC üzerinde bu talebe göre cevap üzerinde duruşma üzerinde 16 Ağustos tarihi bekleniyor.

17 Ağustos: SEC’nin Vermediği Belgeler ile İlgili Keşif Süreci

Bir gün sonra bir tane daha çok önemli bir duruşma gerçekleşecek. SEC, Ripple

SEC, Ripple’ın verilmeyen belgeler ile ilgili keşif sürecinin başlatılması talebine cevap verecek. Diğer yandan Filan paylaşım yaptığı resmi belgeler üzerinden ayrıca mahkeme tarafından da kararın önümüzde ki dönemde verileceğini belirti.

Slack iletişim bilgilerinin ve SEC’nin müzakere sürecinin ayrıma girdiği konusunda mahkeme telefon konferansı duruşması düzenleyecek mi merak edilen sorular arasında..

Mart ayı gibi XRP yatırımcılarında da dava içerisinde müdahil olabilmesine yönelik gelen talepte ve SEC’in bu konudaki itirazı hakkında karar…

SEC’nin, Ripple adil bildirim ve eksik süreç iddialarının reddedilmesine yönelik talebi…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir