Bitcoin Ajandası

Ripple (XRP) Yeni Bir ODL Koridoru için Adım Attı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ripple (XRP) Yeni Bir ODL Koridoru için Adım Attı!

Ripple (XRP) Yeni Bir ODL Koridoru için Adım Attı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Ripple tarafından açıklanan duruma göre Japonya ve Filipinler arasında oluşacak olan yeni bir ODL koridoruna dikkatler çekildi.

Japon finans grupları altında SBI havalesinden bölümlerinde SBI Remit, hamleden dolayı Filipinli kripto paralarda borsalarda coins.ph ile ortaklık sağladı. ODL ürünlerinden (önceden “xRapid” olarak biliniyordu) ve kripto paralarda birim olarak likiditelerden yararlanmak maksadıyla ön finansman ihtiyaçlarından ortadan kaldırmada köprü birimi olarak XRP‘yi kullanmaya başladı. Bu şekilde de Japonya içerisinde önemli bir sorun gibi görülen ve sorun teşkil eden havale ücretleri daha uygun hale getirilmek adına hedef koyuyor.

ODL Koridoru Sayesinde Ortaklık Genişliyor!

ODL Koridoru Sayesinde Ortaklık Genişliyor!
ODL Koridoru Sayesinde Ortaklık Genişliyor!

SBI’de Ripple’le ortaklık kurularak genişletmede devam edeceğini söylüyor. SBI Remit’ten de Nobuo Ando, ​​koridorunda başlatılmasında “sadece başlangıç” olduğu söylerken şunları ifade etti:

“ODL’nin Japonya’da piyasaya sürülmesi sadece bir başlangıç ​​ve sadece Filipinler’deki gerçek zamanlı ödemelerin ötesinde, aynı zamanda bölgenin diğer bölgelerinde de finansal inovasyonun bir sonraki sınırına geçmeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Ripple Her Zaman Dayanak Noktası!

Tokyo üzerinde 2020 Olimpiyatları ev sahipliğini yapan Japonya için Ripple etrafında da her zaman önemli bir dayanak noktası olarak gündeme gelmiştir.

Ülke içerisinde 2020’nin son zamanlarında Ripple’ın küresel merkezi içinde en iyi aday olarak ortaya çıkmasının yanında diğer bir yandan farklı olarak şirkette, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal savaşlarında da ortas civarında San Francisco’dan taşınma planını duraklatmak zorunda kaldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir