Ripple’dan SEC’in Slack Mesajları İsteğine Red!

Ripple’dan SEC’in Slack Mesajları İsteğine Red!

Haberler
Ağustos 17, 2021 tarafından Esra Yılmaz
83
SEC’in, Ripple'ın XRP satışının 1.38 milyar doları geçen kayıt dışı menkul kıymet teklifi olduğu konusundaki Ripple davası son durum içinde Ripple’ın Slack mesajları isteği gündeme geldi. Ripple ise mesaj isteğine sıcak bakmıyor.
Ripple’dan SEC’in Slack Mesajları İsteğine Red!

Bir süre öncesinde SEC ve Ripple arasında görülen dava üzerine önemli kanıtlar oluşturmak üzere Slack mesajları isteği hala gündemde olmaya devam ediyor ve bu durum henüz olumlu olarak karşılanmıyor.

Kısa süre önce SEC, Ripple’a açtığı davada kritik kanıtlar elde etmek için Ripple çalışanlarının bir milyondan fazla Slack mesajları isteği üzerine incelenmesini talep etmişti. Ripple’ın savunması ise bu işin çok zahmetli ve son derece orantısız olduğu şeklinde oldu. Ripple, SEC’in mesaj inceleme talebini bu sebep ile makul karşılamadığını açıklamış oldu.

Slack Mesajları İsteği Üzerine İnceleme Külfetli ve Zahmetli

Slack Mesajları İsteği Üzerine İnceleme Külfetli ve Zahmetli
Slack Mesajları İsteği Üzerine İnceleme Külfetli ve Zahmetli

Durumu başka örnekler ile de destekleyen Ripple, konuyu özetle şöyle açıkladı: “Slack verileri için benzer keşif isteklerini değerlendiren başka mahkemeler, Slack keşfi işinin çok külfetli ve maliyetli olduğuna karar verdi. Karşı tarafın önemli bir keşif sonucu elde ettiği durumlarda üretimlerini zorlamaya dönük girişimlere olumlu cevap vermedi.”

U.Today Gazetesi’nin haberine göre SEC, önemli gerçekleri anımsamayan tanıklara hatırlama konusunda yardımcı olacağından, kayıp Slack mesajlarının dava ile ilgili olabileceğini vurguladı.

Mesaj inceleme talebine olumsuz yaklaşan Ripple ise belgelerin kritik ya da önemli olarak görülmesinin mümkün olmayacağı savunmasını yaptı.

Konuyu yorumlayanlar, Ripple’ın ilk başta incelediği 115.000 belgeden sadece 1.468 Slack belgesi ürettiği düşünüldüğünde firmanın Slack mesajlarının olay hakkında aydınlatıcı yanının düşük olduğu fikrini öne sürüyorlar.

Slack Mesajları Keşif Süresini Uzatabilir!

Davaya bakan mahkeme, haziran ayında SEC’in duruşma öncesinde keşif sürecini 15 Ekim’e kadar uzatma talebini kabul etti. Ripple ise ek Slack verileri istenmesinin, var olan mühleti daha da uzatacağı uyarısında bulunuyor.

Ripple, sadece mesajları alma aşamasının 15 hafta kadar sürebileceğini öne sürüyor. Ripple ayrıca Slack uygulamasında bulunan milyonu aşkın mesajı incelemenin mevcut programda ciddi bir değişim gerektirdiğini belirtiyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle