Bitcoin Ajandası

Robinhood DeFi Cüzdanı İçin Hazırlık Aşamasında: MetaMask’e Rakip Geliyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Robinhood DeFi Cüzdanı İçin Hazırlık Aşamasında: MetaMask’e Rakip Geliyor!

Robinhood DeFi Cüzdanı İçin Hazırlık Aşamasında: MetaMask’e Rakip Geliyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
3 0

Kripto ve hisse senedi ticaretine olanak sağlayan Robinhood, yeni bir DeFi cüzdanı projesi olduğunu duyurdu. Konuyla alakalı yapılan açıklamaya göre cüzdanın piyasa sürülmesi için çalışmalar yapılırken, MetaMask’e yeni bir rakip gelecek gibi görünüyor.

DeFi Cüzdanı MetaMask’in Gölgesinde Bırakabilir

DeFi Cüzdanı MetaMask’in Gölgesinde Bırakabilir
DeFi Cüzdanı MetaMask’in Gölgesinde Bırakabilir

Hisse senedi ve kripto paraların ticaretini gerçekleştirebilme imkânı sunmasıyla bilinen platform Robinhood, yapmış olduğu yeni bir açıklamayla kripto piyasasında heyecan yarattı. Yeni bir proje hazırlığı içerisinde olduğunu duyuran platform, üyelerinin NFT pazar yerlerine ve merkezi olmayan borsalara erişimini kolaylaştıracak yeni bir DeFi cüzdanı hazırlığında olduğunu ve yakın bir tarihte piyasaya sürüleceğini açıkladı.  

Konuyla alakalı olarak yapılan açıklamalara göre bahsi geçen bu cüzdan Robinhood’dan farklı olarak MetaMask’e benzer bir sistemle çalışacak. Şirket bu cüzdan projesi sayesinde Web 3.0 avantajlarını yeni kullanıcıları için daha basit bir hale getirmeyi amaçlıyor.

Yıl Sonuna Kadar Piyasaya Sürülmesi Planlanıyor

Robinhood platformunun kurucularından olan ve Üst Düzey Yöneticisi olarak görev yapan Vlad Tenev projeyle alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Platform olarak kripto paraların bir varlıktan çok daha fazlası olduğuna inandıklarını söyleyen Tenev, DeFi’nin finansal hizmetlerin geleceğine güç kazandıran bir sistem olma potansiyeli taşıdığına dikkat çekti. Dolayısıyla kullanıcılarının bu devrim niteliğindeki teknolojisinin tüm avantajlarından faydalanmasını istediklerini de ekledi.

Diğer yandan Robinhood, bu proje kapsamında son zamanlarda büyük ölçüde maliyetli olan gas ücretlerini de minimuma düşürmeyi planlıyor. DeFi cüzdanının piyasaya sürüleceği tarih hakkında kesin bir bilgi verilmezken, şirket 2022 yılının sonuna kadar kripto para sektöründe cüzdanının kullanımına başlanmasını hedefliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir