Bitcoin Ajandası

FTX, Robinhood Hisselerini Korumak için Mahkemeye Başvurdu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FTX, Robinhood Hisselerini Korumak için Mahkemeye Başvurdu!

FTX, Robinhood Hisselerini Korumak için Mahkemeye Başvurdu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

FTX, neredeyse 450 milyon dolar değere sahip olan Robinhood hisselerini korumak adına yargıçtan yardım talep etti.

Hatırlanacağı üzere piyasalarda önemli bir konuma sahip olan FTX, Kasım ayında Bölüm 11 iflas başvurusunu gerçekleştirdi. FTX’in yaşadığı çöküşün ardından kripto para piyasaları da ciddi ölçüde değer kaybederken, sektöre yönelik kaygılar da büyük ölçüde artış gösterdi. Borsanın çöküşü piyasalara domino etkisi olarak yansıdı ve Genesis, BlockFi gibi önemli şirketler de iflasın eşiğine sürüklendi. FTX’in iflasından etkilenmeyen Robinhood’un hisselerini korumak içinse bir mücadele başlatıldı.

Robinhood Hisselerini Korumaya Çalışıyor

Robinhood Hisselerini Korumaya Çalışıyor
Robinhood Hisselerini Korumaya Çalışıyor

Perşembe günü gerçekleştirilen başvuruya göre FTX, birtakım kişi ve kurumların hak iddia ettiği Robinhood Markets’taki neredeyse 450 milyon dolar değerindeki hisselerin sahipliği adına hukuk mücadelesi başlattı. Borsa, hukuk mücadelesinin esnasında ABD iflas mahkemesinden yardım talep etti.

İçlerinde FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in de yer aldığı kişi ve kurumlar, 56 milyon dolarlık hissenin kontrolünü yeniden almak istiyor.

Mahkemeye sunulan dosyaya göre Barbuda ve Antigua’da örgütlenen, %90’ı eski yönetici SBF tarafından yönetilen Egerment Fidelity Technologies LTD.’nin sahibi olduğu aracı kurumun yaklaşık olarak 56 milyon dolarlık hissesi söz konusu.

Dosya, söz konusu olan bu üç tarafın Robinhood hisselerini yeniden ele geçirmek istediğini belirtiyor. Taraflar içinse Sam Bankman-Fried, BlockFi ve Antigua’ya kayyum olarak atanan Yonathan Ben Shimon’un adı veriliyor.

Konuyla alakalı olarak açıklama yapan FTX, çeşitli borçluların ve SBF’nin dava öncesinde alacaklısı olduğu Robinhood’un hisselerini almaya çalıştıklarını, mahkeme tarafından tüm taraflar için adil bir çözüm sunulana kadar varlıkların dondurulması gerektiğini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir