Bitcoin Ajandası

Robinhood Wallet Resmen Başladı: Protokol Kendi Cüzdanını Kullanacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Robinhood Wallet Resmen Başladı: Protokol Kendi Cüzdanını Kullanacak!

Robinhood Wallet Resmen Başladı: Protokol Kendi Cüzdanını Kullanacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Günümüzün en önemli hisse senedi ve alım-satım platformu olarak bilinen Robinhood, yeyni bir gelişmeyle gündeme geldi. Şirket, Robinhood Wallet adını verdiği dijital cüzdan uygulamasını resmen hayata geçirdi.

Robinhood Wallet Web3 Tarayıcısı Gibi

Robinhood Wallet Web3 Tarayıcısı Gibi
Robinhood Wallet Web3 Tarayıcısı Gibi

Şirketin genel müdürü Johann Kerbrat tarafından yapılan açıklamada, söz konusu bu yeni uygulamanın kullanıcılarına kendi başlarına cüzdan kontrolü sağladığı ve onları merkezi olmayan uygulamalar sayesinde NFT pazarlarına yönlendirmeyi hedeflediği ifade edildi. Kerbrat ayrıca açıklamalarında uygulamanın basit bir dijital cüzdandan daha fazlası olduğunu, adeta bir web3 tarayıcısı olduğunu belirtti.

Şirketin genel müdürü bu açıklamalarının dışında ayrıca Decrypto’ya da özel açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında isim vermeden MetaMask cüzdanına atıfta bulunan Kerbrat, bu türden dijital cüzdanların hem karışık hem de yüksek gas ücretlerine sahip olduğuna dikkat çekti.

Robinhood Wallet’i çıkarmalarının sebebi olarak kullanıcılarının diğer uygulamalarda yaşadığı sorunları ortadan kaldırmak olduğunu dile getiren genel müdür, söz konusu uygulamaların kullanım zorluğu ve yüksek gas ücretlerinden uzun zamandır şikâyet aldıklarını belirtti.

Şimdilik Sadece IOS’ta Kullanılacak

Elde edilen bilgilere göre Robinhood’un bu yeni cüzdan uygulaması şimdilik yalnızca IOS kullanıcılarına hizmet veriyor. Konuyla alakalı yapılan açıklamada Android desteğinin de 2023 sonuna kadar hazır olacağı ifade edildi. Ethereum ve Polygon ağında hizmet verecek olan bu dijital cüzdan şu an için bekleme listesinde yer alan 1 milyon kişi için tanımlandı. Fakat bu veriler ilerleyen süreçlerde kademeli bir şekilde artırılacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir