Bitcoin Ajandası

Ronin Network’e Düzenlenen Siber Saldırıdan Milyonlarca Dolar Kurtarıldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ronin Network’e Düzenlenen Siber Saldırıdan Milyonlarca Dolar Kurtarıldı!

Ronin Network’e Düzenlenen Siber Saldırıdan Milyonlarca Dolar Kurtarıldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Ronin Network Saldırısından 5.8 Milyon Kurtarıldı

Blockchain teknolojisi, art niyetli siber korsanlarının kazanmasına müsaade etmedi. Mart ayının sonunda Axie Infinity’nin Ronin Network ağına düzenlenen siber saldırıda ciddi bir kayıp yaşanmıştı. Korsanlar çaldıkları ETH’nin büyük bir bölümünü Binance borsasına aktarmıştı. Siber saldırının gerçekleştirildiği gün ağ köprüsündeki işlemleri takip edeceğini ve Axie Infinity ekibine destek olacağını ifade eden Binance borsası, sözünü tuttu. Çalınan paradan kendi sistemine giriş yapılan kısmına el koydu.

Ronin Network Saldırısından 5.8 Milyon Kurtarıldı
Ronin Network Saldırısından 5.8 Milyon Kurtarıldı

Binance Daha Önce de Fon Kurtardı

Binance Üst Düzey Yöneticisi Chagpeng Zhao konuyla alakalı olarak Twitter hesabından bazı açıklamalarda bulundu. DPRK hacker grubuna ait Binance hesabındaki hareketliliği tespit ettiklerini dile getiren Zhao, çalışan fonun büyük bir kısmının Binance’a aktarılıp 86 farklı cüzdana dağıtıldığını belirtti. Bu kapsamda yapılan çalışmalarla 5.8 milyon dolar değerinde fonun kurtarıldığını dile getiren CEO, bu gibi kurtarma çalışmalarının daha önce başka projeler için de yapılmış olduğuna dikkat çekti.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ayın sonunda Axie Infinity için geliştirilmiş ETH bağlatılı Ronin Network ağından 173 bin 600 ETH ve 25.5 milyon USDC çalınmıştı. Siber korsanlar hackleme çalışmalarına 23 Mart’ta başlanmış, fakat bu durum 29 Mart’a kadar kimse tarafından fark edilmemişti.

Axie Infinity Ciddi Bir Gelir Kapısı Oldu

“Kazanmak İçin Oyna” mottosuna sahip olan Axie Infinity, 2021 yılının yazında kripto meraklılarının ilgisini çekmeyi başarmış ve büyük ölçüde popülarite kazanmıştı. Üstelik bu kapsamda pandemide işsiz kalan birçok Asyalı açısından kaybettikleri işlerine kıyasla çok daha büyük bir gelir kapısı haline dönüşmüştü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir