Bitcoin Ajandası

Ruble Krizi Bitcoin Fiyatını Etkiler Mi Milyarder Yatırımcıdan Kritik Açıklama!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ruble Krizi Bitcoin Fiyatını Etkiler Mi? Milyarder Yatırımcıdan Kritik Açıklama!

Ruble Krizi Bitcoin Fiyatını Etkiler Mi? Milyarder Yatırımcıdan Kritik Açıklama!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
35 0

Mirasının büyük çoğunluğunun Bitcoin yatırımdan oluştuğu bilinen milyar dolarlık yatırımcı Bill Miller kripto para piyasalarında yankı uyandıracak bir açıklamada bulundu. Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımlar, yaptırımların piyasalar üzerindeki etkisi ve kripto para birimlerine ilişkin CNBC’de konuşan Miller, özellikle de Bitcoin fiyatı konusunu ele aldı. Küresel anlamda çalkantılı bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde Bitcoin’in güvenli bir liman olarak değerlendirilebildiğini söyleyen milyarder yatırımcı, Rusya gibi parası rezerv statüsünde olmayan ülkeler için Bitcoin’in önemli bir kaynak olabileceğini belirtti.

Ruble Krizi Bitcoin Fiyatını Etkiler Mi?
Ruble Krizi Bitcoin Fiyatını Etkiler Mi?

Bill Miller açıklamalarında Rusya’nın 640 milyon dolar değerindeki ulusal rezervinin yüzde 16’lık payının dolar, yüzde 32’lik kısmınınsa euro üzerine olduğunu belirtti.  Dolayısıyla söz konusu rezervin neredeyse yarısının kendilerine zarar verebilecek kitle tarafından yönetildiğini de dile getiren Miller, Rusya açısından bu durumun riskli olduğuna ve içerisinde bulunulmaması gereken bir durum olduğuna işaret etti. Yüzde 22’lik kısmının altın üzerine olduğunu, dolayısıyla kontrol edilemeyecek kısmın da bu dilim olduğunu da ekledi.

Bu Durum Bitcoin Fiyatını Pozitif Yönde Etkileyebilir!

Tecrübeli yatırımcıya göre Rusya’nın jeopolitik durumu Bitcoin fiyatı konusunda pozitif bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Bir ülkenin parasının rezerv olmaması durumunda diğer ülkelerin kendisine zarar verme gibi bir durum söz konusu olmayacağını ifade eden Miller, bu durumun Bitcoin fiyatı açısından pozitif bir durum olduğunu belirtti.

Kripto para piyasalarında başta Bitcoin olmak üzere pek çok dijital varlık yaşanan bu jeopolitik gelişmelerle ön plana çıktı. Ukrayna’da vatandaşlar banka ve ATM’leri kullanamazken, pek çok işlem kripto para birimleri üzerinden gerçekleştirildi. Rusya’da ise her geçen gün artan yaptırımlar insanları kripto para borsalarına iterken, bu gelişmelerle beraber son birkaç gün içerisinde Bitcoin fiyatı yüzde 16’nın üzerinde artış gösterdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir