Bitcoin Ajandası

Ruslar Kripto Paralara 67 Milyar Doların Üzerinde Yatırım Yaptı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ruslar Kripto Paralara 67 Milyar Doların Üzerinde Yatırım Yaptı

Ruslar Kripto Paralara 67 Milyar Doların Üzerinde Yatırım Yaptı

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Ülke vatandaşlarına göre kripto para piyasasında 5 trilyon ruble (67.5 milyar dolar) yatırım uygulaması gerçekleştirdi. Ancak Rusya Merkez Bankası kripto paralara karşı olumsuz bir duruş sergilediğini de dile getirdi.

Ruslar kripto paralara yatırım uyguladı ancak kripto paralara karşı olumsuz bir duruş sergilediğini ülkedeki kripto para birimlerini yasaklamayı planladığını açıklamıştı.

Ruslar kripto paralara yatırım uyguladı ancak bu konu üzerine Finansal Piyasa Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov şunları söyledi;

“Olası yasaklara rağmen, Rus kripto para piyasası dikkate değer bir büyüme kaydetti. Rus halkı kripto paralara 67500000000 dolar üzerinde yatırım yaptı.”

Ruslar Kripto Paralara 67 Milyar Yatırım Yaptı!

Ruslar Kripto Paralara 67 Milyar Yatırım Yaptı!
Ruslar Kripto Paralara 67 Milyar Yatırım Yaptı!

Bazı raporlar üzerinden Ruslar tarafından kripto para birimlerine 5 trilyon ruble yatırım gerçekleştirdi. Aksakov, Rusya kapsamında birçok yatırımcının artık kripto para piyasasıyla ilgilendiğini belirterek şöyle konuştu;

“Bu olguya nasıl davranacağımızı belirlemek, buna göre bir şeyi yasaklamamız veya kısıtlamamız durumunda kanunda yükümlülükler öngörmek gerekiyor.”

Rusya Merkez Bankası, Kripto Paralara Karşı Önlem Alacak

Rus Yetkililer, kripto para piyasası içerisinde yorumlarını bildirdi. İlgi duyma nedeniyle düşük finansal okuryazarlığa sahip kişiler için kripto paraları yüksek riskli yatırımlar olarak görüyor. Rusya devleti halkı bu duruma karşı uyararak birkaç önlem aldı.

Rusya Merkez Bankası (CBR) başkan yardımcısı Vladimir Chistyukhin daha önceki günlerde düzenleyiciler hakkında konuştu. Bankanın kripto para birimlerinden biri olan Rusya finans piyasasında nasıl bir rol oynayacağına dair duruşunu açıkladı. Bu durum için netlik sağlamak üzere başlayacağı bir danışma raporu hazırladıkları üzerine duyurarak şu ifadelere yer verdi;

“Yakında kripto para birimleri hakkında bir rapor yayınlayacağımızı düşünüyorum. Bu rapor, Rus finans piyasasında kripto para birimi için gördüğümüz yerle ilgili yaklaşımlarımızı içerecek. Bir ipucu veriyorum Rus finans piyasasında kripto para birimi için bir yer görmüyoruz.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir