Bitcoin Ajandası

Ruslara Kripto Para Yardımının Önüne Geçebilecek Hamle! ABD Yeni Bir Birim Oluşturdu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ruslara Kripto Para Yardımının Önüne Geçebilecek Hamle! ABD Yeni Bir Birim Oluşturdu!

Ruslara Kripto Para Yardımının Önüne Geçebilecek Hamle! ABD Yeni Bir Birim Oluşturdu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
43 0

Oluşturulan yeni bir birim sayesinde Rusya’ya kripto para yardımı engellenmiş olacak.

ABD Adalet Bakanlığı, Rusların kendilerine uygulanan yaptırımları delmelerine yardımcı olan kişi ya da kurumları soruşturup kavuşturabilmek adına yeni bir adım attı. Kurulan yeni bir birim sayesinde kripto para yardımında bulunan kişi ya da borsalar için soruşturma başlatılacak.

Bu Birim Sayesinde Ruslara Kripto Para Yardımının Önüne Geçilecek!

Bu Birim Sayesinde Ruslara Kripto Para Yardımının Önüne Geçilecek!
Bu Birim Sayesinde Ruslara Kripto Para Yardımının Önüne Geçilecek!

ABD Adalet Bakanlığı yetkilisi, konuya ilişkin olarak Bloomberg’e birtakım açıklamalarda bulundu. Rus oligarklarının ve yaptırım uygulanan diğer kişilerin dijital varlıklarını dondurmak ya da el koymak üzere ülkede yeni bir birim oluşturulduğundan bahseden bakanlık yetkilisi, KleptoCapture isimli bu birimin kripto piyasalarında önemli bir yere sahip olan kişilerden oluştuğuna dikkat çekti. Bakanlık yetkilisinin açıklamalarına göre Ruslara kripto para yardımında bulunulmasını engelleyecek olan bu birimi ülkenin en önemli analistleri, ajanları, savcıları ve çevirmenleri oluşturuyor.

Bakanlık yetkilisi Bloomberg röportajında söz konusu birim tarafından Rusların sahip olduğu banka hesapları, şirket hisseleri, gayrimenkulleri, uçakları, yatları, mücevherleri, sanat eserleri ve bunun gibi birçok varlığına el konulabileceğini ya da dondurulabileceğini ifade etti.

Son dönemlerde savaş nedeniyle Rusya’ya uygulanan yaptırımların piyasaları özellikle de kripto paralarla bir şekilde aşılacağı endişeleri sarmıştı. Amerika Birleşik Devletleri bu teorilerin önüne geçebilmek adına birtakım önlemler alırken, Birleşik Krallık tarafından da kripto para piyasalarına bu yaptırımların uygulanması yönünde bir uyarı geldi.

Diğer yandan dün Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada Hazine Bakanlığı tarafından yaptırımlardan etkilenmemek adına kullanılabilecek olan kripto paralarla alakalı bir kılavuz yayımlanacağı uyarısında bulunuldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir