Bitcoin Ajandası

Putin’den Kripto Para Yorumu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Rusya Devlet Başkanı Putin’den Kripto Para Yorumu!

Rusya Devlet Başkanı Putin’den Kripto Para Yorumu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Kripto para yorumu üzerine sanal paraların arkasında herhangi bir desteğin bulunmadığını belirten Putin, “Kripto paralar ödemelerde kullanılabilir ancak petrol gibi enerji kaynaklarının ticareti için şu an çok erken” dedi. Putin kripto paraların altında yüksek bir değer yattığını düşündüğünü de belirtti.

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, Moskova üzerinden gerçekleştirilen Rusya Enerji Haftası Konferansı’nda konuşmasında CNBC’den Hadley Gamble’ın sorularını yanıtladı. Putin, kripto para yorumunu açıklarken önemli değerlendirmelerde bulundu. Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak’ın daha önceki günlerde petrol sözleşmeleri üzerinden sağladığı ABD doları dışındaki para birimlerinden yapılabileceği yönündeki açıklamalarının kripto paralarla bir ilgisi olup olmadığının sorusu yöneltildi.

Putin’den Kripto Para Yorumu!

Putin’den Kripto Para Yorumu!
Putin’den Kripto Para Yorumu!

“Bunları konuşmak için çok erken. Kripto paralar bir iletişim aracı olabilirler ancak şu anda hala tam anlamıyla anlaşılamadılar. Belki bir yerden bir yere transfer edilmesi konusunda ya da ödemelerde de kullanılabilir ancak herhangi bir varlığın ticareti konusunda kullanılması için çok erken bir dönemdeyiz. Petrol ya da diğer enerji kaynaklarının ticareti için de şu an çok erken… Evet, dünya gelişiyor ve oluşturulan varlıkların bu sistemde bulunma hakları var. Gelecek dönemde göreceğiz ancak bugün erken…”

“Bence yüksek derecede değer var. Ancak petrol ticaretinde şu an kullanılamaz. Ayrıca kripto para üretmek için de ciddi derecede enerji harcanması gerekiyor. Biz ise bugüne kadar geleneksel hidrokarbon kullandık ve kullanıyoruz.”

ABD’nin Borçları Büyüyor

ABD’nin borç limitinde görülen artışlarda ülkede daha fazla enflasyon getireceğini de belirten Putin, dolar üzerinden gerçekleşen yaptırım aracı olarak kullanılma işleminin de büyük hata olduğunu belirtti:

“ABD, doları yaptırım aracı olarak kullanarak büyük bir hata yapıyor. Bizim dolar kullanmamızı engelledikleri zaman ne oluyor? Biz de gidip başka bir para birimini kullanıyoruz. Doları kullanan diğer ülkeler de onun kendilerine karşı kullanılma korkusuyla dolar rezervlerini azaltıyorlar. ABD’nin yakın müttefikleri bile dolardan çıkmak istiyor. Yine de biz tamamen dolar ödemelerinin dışına çıkmak istemiyoruz. ABD bu politikasına devam ederse tabii ki başka çaremiz de kalmaz. ABD’nin borçları büyüyor. Borç limiti Kongre’de artırıldı. Bu sorunlar yaratacaktır. Enflasyon artacaktır. Bugünkü rakamlar da zaten rekor seviyede. Herkes şu an bu büyük borç yüküyle ne yapılacağını merak ediyor. Doların manipüle edilip edilmeyeceği soruluyor.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir