Bitcoin Ajandası

Rusya’da Saklanan Snowden Çin Yasakları Bitcoin’i Güçlendirdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Rusya’da Saklanan Snowden Çin Yasakları Bitcoin’i Güçlendirdi!

Rusya’da Saklanan Snowden Çin Yasakları Bitcoin’i Güçlendirdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

ABD Güvenlik Teşkilatı’nın gizli belgelerinin sızdırılmasıyla birlikte kendisi hakkında da yakalama kararı çıkarılan ve bu yüzden de Rusya’da yaşayan Edward Snowden, Bitcoin hakkında yaşanan yorumlarına bir yenisini ekledi ve yorumu Çin yasakları Bitcoin’i güçlendirmesi yönünde oldu.

2020 Mart çöküşünde attığı bir tweet üzerinden alıntı yapan Snowden şunları söyledi:

“Bazen o günleri düşünüyorum ve o dönemler kaç kişinin Bitcoin aldığını merak ediyorum. O dönemden beri fiyatta 10 katı bir artış var. Hatta şu anda Bitcoin’in anlaşılabilmesi ve destek görmesini engellemek için devletlerin organize hareketleri de söz konusu… Çin yasaklayacak kadar ileri gitti. Ancak Çin yasakları Bitcoin’i daha da güçlendirdi.”

Snowden Çin Yasakları Bitcoin’i Güçlendirdi!

Snowden Çin Yasakları Bitcoin’i Güçlendirdi!
Snowden Çin Yasakları Bitcoin’i Güçlendirdi!

13 Mart tarihinde de “Uzun zaman sonra ilk kez Bitcoin almalıymışım gibi hissediyorum. Düşüşün çok fazla sebebi yoktu ama çok fazla panik yarattı” demişti.

Bir takipçisinin kendisine yazdığı “Engellenemez olanı geciktirmeye çalışıyorlar” sözüne de cevap veren Snowden, “Belki de öyledir ama geçen yüzyıl altına yaptıklarını unutma. İş bitene kadar bitmiş olmaz” dedi ve devlet tarafından bir yasak ihtimaline değindi.

Amerikan Merkez Bankası FED’in Başkanı Jerome Powell

1933 yılında ABD devleti vatandaşların altın tutması yönünde de bir yasak oluşturmuştu ve vatandaşlar ellerinde olan altını belli tarihlere kadar da bankalara teslim edip karşılığında da dolar alıyorlardı. Bu yasak nedeniyle de bu işlemlere yıllar içinde son verilmişti.

Geçtiğimiz günler üzerinde de Amerikan Merkez Bankası FED’in başkanı Jerome Powell, sorulan sorularda Bitcoin’i yasaklamak gibi bir niyetleri olmadığını söylemişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir