Bitcoin Ajandası

Rusya’dan Kripto Para Yatırımcılarına Yeni Önlem
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Rusya’dan Kripto Para Yatırımcılarına Yeni Önlem

Rusya’dan Kripto Para Yatırımcılarına Yeni Önlem

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Rusya Merkez Bankası (CBR), bankaların arasında kullanılan kanal yoluyla kripto para borsalarına para gönderme işlemlerinde yavaşlatma çalışmasına başlatıldı. Kripto para yatırımcılarına yeni önlem içerisinde amaç ise fiyat oynaklığının sonucunda duygusal alımların önüne geçmek.

Kripto paralar üzerinde yaşanan fiyat artışında tüm dünyadan gelen büyük tepkilerin talep üzerine yönetimlerinde çeşitli önlemler alınmasına itiliyor. Bu varlıklar sınıfında olumlu görüşle olmayan ülkelerden biri de Rusya. Bunun için kripto para yatırımcılarına yeni önlem alıyor. Bu da; ödeme süresini geciktirmek.

Kripto Para Yatırımcılarına Yeni Önlem

Kripto Para Yatırımcılarına Yeni Önlem
Kripto Para Yatırımcılarına Yeni Önlem

Rusya’nın Soçi şehrinde düzenlenen toplantı içerisinde isim vermeden konuşan CBR yetkilisi “kalifiye olmayan” yatırımcılar için fiyat oynaklığı sırasında heyecanlanarak veya duygusal olarak işlem yapılmasında engel oluşturmak için bankalar üzerinden kripto para borsalarına gönderilen fonların süresini yavaşlatma yoluna gitme planları olduğunu açıkladı.

Rusya Merkez Bankası başkan yardımcısı Sergei Shvetsov ise konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para borsalarına olan ödemeleri yavaşlatmak için bankacılık sektörüyle yeni bir çalışma başlatıyoruz. Böylece insanların, bu tür varlık alımlarında duygusal davranmalarının önüne geçmeyi umuyoruz.”

Rusya Riskli Görüyor!

CBR’ın bu karar için çok büyük ilgi gösterimini yaşayanlara bir dönem gelmesi üzerine dikkat çekmişken, Rusya bu durumda varlık sınıfında bakış açısı üzerinden genelde olumsuz yorumlar yapan konuma geldi. Ülke üzerinde merkez bankası da aynı şekilde dijital varlıkların riski oluşabilecek yatırımları için sürekli olduğunu dile getiriyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir