Bitcoin Ajandası

Sam Bankman-Fried Huobi Hakkındaki O Söylentileri Reddetti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Sam Bankman-Fried Huobi Hakkındaki O Söylentileri Reddetti!

Sam Bankman-Fried Huobi Hakkındaki O Söylentileri Reddetti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

FTX borsasının üst düzey yöneticisi Sam Bankman-Fried, FTX borsası olarak Huobi Global’i satın almakla alakalı herhangi bir planlarının olmadığını dile getirdi.

Sam Bankman-Fried, Huobi borsa hisselerinin büyük çoğunluğunu almak gibi bir planın söz konusu olmadığını belirtti.

FTX CEO’su Huobi’yi Satın Almayacaklarını Söyledi

FTX CEO’su Huobi’yi Satın Almayacaklarını Söyledi
FTX CEO’su Huobi’yi Satın Almayacaklarını Söyledi

Dünyanın en önemli borsalarından biri olan FTX’in üst düzey yöneticisi Sam Bankman-Fried, Huobi Global ile alakalı piyasalarda dolaşan bu dedikoduyla alakalı açıklama yapmak üzere Twitter’a bir ziyaret gerçekleştirdi. SBF, Bloomberg tarafından ortaya atılan bu iddiaları yalanladı.

Hatırlanacağı üzere daha öncesinde Huobi Global kurucu ortaklarından olan Leon Li’nin, borsaya ait 1 milyar doların üzerindeki hissesini satma planları olduğu yönündeki haberler basında yer almıştı.

Konuyla alakalı kısa ve net bir açıklamada bulunan FTX CEO’su, Huobi’yi satın almak gibi bir planları olmadığını söyledi.

Daha Önce Kredi Desteği Sağladı

FTX ve Alameda Research, likidite krizi esnasında pek çok farklı kripto şirketinin kurtarılabilmesi adına önemli hamlelerde bulundu. SBF konuyla alakalı olarak sektörün toparlanması için elini taşın altına koymaya hazır olduğunu ifade etmişti.

Diğer yandan Alameda, haziran ayında Voyager Digital’e 200 milyon dolarlık USDC kredisi ve yine aynı dönemde 300 milyon dolarlık BTC teklifinde bulunmuştu. Ayrıca şirket, bunların dışında BlockFi için de 250 milyon dolarlık bir kredi kullandırmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir