Bitcoin Ajandası

Samsung Dijital Para Birimlerinin Pilot Programına Dahil Oldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Samsung Dijital Para Birimlerinin Pilot Programına Dahil Oldu!

Samsung Dijital Para Birimlerinin Pilot Programına Dahil Oldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Tüm dünya üzerinde artışa geçen dijital para birimleri birçok ülke içerisinde CBDC projelerini başlatmasına neden olurken elektronik üretimde ön plana çıkan ülkeler arasında Güney Kore de kendi firmaları arasında olan Samsung dijital para birimlerinin pilot programına dahil oldu.

The Korea Times üzerinde yer alan Samsung Kore Merkez Bankası’nda ödeme sistemleri konusunda yoğunlaşma ile dijital para birimlerinin pilot programına giriş yaptı. Samsung, Kore Merkez Bankası üzerinde ödemelerde elektronik devler arasında olan şirket içinde Kore Merkez Bankası CBDC için Galaxy Smartphone üzerinde deneyeceği yazıldı.

Dijital Para Birimlerinin Pilot Programı için Test Uygulanıyor!

Dijital Para Birimlerinin Pilot Programı için Test Uygulanıyor!
Dijital Para Birimlerinin Pilot Programı için Test Uygulanıyor!

Gazete üzerinde isminin verilmediği bir kaynak üzerine dayandırarak verdiği özel detaylara bakıldığında bu duruma göre de Samsung’un bu teste girmeyi kabul etme sebebi, internet bağlantısı olmadan akıllı telefonlar ile CBDC kullanarak ödeme yapılıp yapılamayacağını görmek. Deneme aşaması üzerinde diğer bir yandan ayrıca, CBDC’ler hakkında başka akıllı telefonlara ve bankalara gönderilmesi de test edilecek.

Önce Teknoloji Sonra Gerçek Hayat İşlem Denemeleri

Güney Kore CBDC üzerinde uygulanan test programında iki aşama ile oluşuma giren ilk aşama gelecek olan Aralık ayında sona erecek ve bu aşamaya geldiğinde CBDC için gerekli olan teknolojiler araştırılacak. İkinci aşama olarak ise Ocak-Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleşecek olan ve bu arada da ödemeler ve gerçek hayat işlemleri test edilecek.

Güney Kore Merkez Bankası, Temmuz ayı üzerinden özel sektörde CBDC geliştirilmesi için çağrıda bulundu. Bu görevin de sonunda, ülke içerisinde internet devleri arasında bulunan ve herkes tarafından bilinen Kakao şirketinin bir yan kuruluşu olan GroundX’e verilmişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir