Bitcoin Ajandası

2022 Chilz (CHZ) Yorumları ve Gelecek Tahminleri
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. 2023 Chiliz – Chz Yorumları ve Gelecek Tahminleri

2023 Chiliz – Chz Yorumları ve Gelecek Tahminleri

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
325 0

Kripto para borsasının en önemli faktörlerinden biri olarak karşımıza çıkan Chiliz, eğlence ve spor gibi alanlarda kullanılan bir dijital para birimidir. Global anlamda ilk block zinciri altyapısına sahip Socios.com için önemli bir güç kaynağı olan Chiliz, son yıllarda kripto paraların popülarite kazanması sayesinde ön plana çıkmayı başarmıştır. Dolayısıyla bu türden bir dijital para birimine ilk kez yatırım yapmak isteyenler için merak konusu haline gelmiş ve Chz-yorum konusunda çeşitli araştırma konuları ortaya çıkmıştır.

Chiliz’in Başarılı ve Başarısız Olma İhtimalleri

Chiliz’in Başarılı ve Başarısız Olma İhtimalleri
Chiliz’in Başarılı ve Başarısız Olma İhtimalleri

Yatırım açısından düşünüldüğünde kripto para borsası başlı başına riskli bir alandır. Dolayısıyla Chiliz’in de başarılı ya da başarısız olma ihtimalleri söz konusudur. Bu gibi durumlarda Chz yorum ve analizleri yatırımcıların doğru bir yönde yatırım yapabilmesi konusunda faydalı olacaktır. 

2023 için Chiliz Yorumu ve Fiyat Tahmini Nedir?

Bu alanda uzman olan ekonomistlerin Chz yorum ve analizlerine göre bu yıl en çok yükselen kripto para birimlerinden biri de Chiliz. Uzmanların 2023 CHZ fiyat tahminlerine, varlığın yılın ikinci yarısında ciddi ölçüde artış göstermesi yönünde.

Kripto borsalarında işlem gören diğer birçok varlık gibi yükselişin kademeli olarak gerçekleşmesi bekleniyor. Buna karşın önem arz edecek bir değer kaybı da beklenmiyor. 2023 yılına yönelik CHZ yorum ve fiyat tahminlerinde ortalama 0,19 dolar seviyesine ulaşması beklenirken, bu tahminin iş ortaklıkları ve piyasalarda yaşanan gelişmelerle gerçekleşmesi mümkün gibi görünüyor. Diğer yandan uzmanların beklediği minimum Chiliz fiyatı 0,18 dolar seviyesinde olurken, maksimum 0,22 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin ediliyor.

Chiliz – Chz Hakkında Twitter ve Ekşi Sözlük Yorumları

Twitter, Ekşi Sözlük gibi çeşitli site ve formlarda gerek yatırımcılar, gerekse analistler tarafından sık sık Chz yorum yapılabiliyor. Coinin düşüş göstermesi ile beraber alt seviyelerde seyretmesi yatırımcıları ikiye bölerken, kimileri olumlu kimileri ise olumsu yönde yorumlarda bulunabiliyor.

Twitter kullanıcısı tarafından yapılan bu Chz yorumda Chiliz’in köklü değişiklikler yapması gerektiği ifade ediliyor.

Bir başka Twitter kullanıcısının ise Arjantin ile yapılan anlaşmaya göre Chiliz’in düşüş göstereceği ve yatırımcı kaybetmesine neden olacağı yönünde.

Coin Türk’ün konu ile alakalı olarak yaptığı bu yorumda ise Socios’un Arjantin sessizliğinden sonra Rusya ile anlaşma sağladığı ifade ediliyor.

Son günlerde yaşadığı düşüş ile beraber yatırımcılar tarafından yapılan Chz yorumları şu şekildedir:

Ekşi Sözlük yazarı yapmış olduğu yorumunda Chiliz yatırımıyla yaşadığı zarardan bahsedip önerilerde bulunuyor.

 • https://eksisozluk.com/entry/132657595

Bir başka Ekşi Sözlük yazarı ise Chiliz’in kuruluş aşaması ile alakalı bilgi verirken, ayrıca yatırımcısına sunduğu avantajlardan da bahsediyor.

 • https://eksisozluk.com/entry/131407604

CHZ Coin’in Geleceği Neden Parlak Görünüyor?

CHZ Coin yorum ile alakalı incelemelerde bu projenin geleceği hakkında yapılan pek çok farklı yorum görebilmek mümkün. Türkiye’de Galatasaray’ın Chiliz üzerine yaptığı anlaşma medyada büyük yankı uyandırsa da, ilk olarak Juventus takımıyla yapılan anlaşma Chiliz’in duyulmasını ve projenin global anlamda değer kazanmasını sağlamıştı. Kripto para borsasında bütün çalışmaların kullanım ve pazarlama alanlarıyla ilişkili olduğunu göz önünde bulunduralım. Her ne kadar son zamanlarda değer kaybı yaşasa ve stabil olarak seyretmeye devam etse de Chz yorum konusunda geleceğinin parlak olduğunu söyleyebilmek mümkün. Bunun en önemli nedeni yapılan anlaşmaların Chiliz’i olumlu yönde etkilemesi olarak gösterilebilir.

CHZ Projesinin Kapsamı ve Amacı

Chz yorum konusunda araştırmalarda bulunan tüketicinin merak ettiği bir diğer konu ise Socios.com tarafından geliştirilen bu projenin neleri kapsadığıdır. Taraftar etkileşimi konusunda önemli bir adım atmayı başaran CHZ projesi, tamamen spor ve eğlence sektörlerini kapsıyor. Bu alanda çeşitli yeniliklere ve ürün geliştirmelerine imza atan dünyaca ünlü hayran katılım platformu, geleneksel olarak kullanılan ödeme yöntemlerinin yerine çeşitli dijital alternatifler sunmaya çalışıyor.

Socios.com, spor konusunda ek kategorilere de yenilik getirmek üzere çalışmalar yürütüyor. Şirket şimdilik resmi olarak 19 ortakla bu proje üzerinde çalışıyor. Ayrıca platform üzerinden 120 farklı oylamayı başarılı bir şekilde tamamlayarak oylamaya katılım sağlayan kullanıcılarına çeşitli ödüller sunuyor.

Chz coin yorumlarının incelemesi yapıldığında geleceği oldukça parlak olan bu proje, konuyla ilgili sektörlerde tüketicinin söz hakkına sahip olmasını sağlar. Bunun yanında diğer sağladığı faydalar ise:

 • Takıma destek olmak,
 • Takımın olumlu etkilenmesini sağlamak,
 • Daha çok tanınmasını sağlamak,
 • Sanal finansal varlık ve ürün satışında alımları daha çok kuvvetlendirmektir.

Öne Çıkan Temel Özellikleri Nelerdir?

Socios taraftar platformu, Chiliz blockchain üzerine kurulu olan bir sistemdir. Bu nedenle de platformun özel dijital parası olarak değerlendirilen ve $CHZ olarak kullanılan Chiliz, dünya çapında pek çok farklı takım tarafından kullanılıyor. Hal böyle olunca Chiliz sayesinde bir yandan kripto para borsasının gelişimine katkı sağlanırken, diğer taraftan da taraftar tokenlarının gelişmesine olanak sağlanıyor.

Bu takımlara birkaç örnek göstermek gerekirse; Türkiye’de başta Galatasaray olmak üzere dünya genelinde:

 • FC Barcelona
 • AS Roma
 • Atletico Madrid
 • UFC
 • Juventus gibi büyük ve gelişmiş takımlar Socios.com ve Chiliz para birimi aracılığı ile hayranlarının taraftar tokenlarını satın almalarına imkan tanıyor.

Socios.com aracılığı ile temin edilebilen taraftar tokenları sayesinde taraftarın takım ile alakalı çeşitli konularda söz hakkına sahip olması sağlanabiliyor. Örneğin; taraftarlar çeşitli oylamalar ve anketler ile takımda fikrini beyan edip takımı etkileyebiliyor, katılıma dayalı ödüller ya da tanınmaya yönelik etkileşimlerden faydalanabiliyor.

Erc-20 Coin Nedir?

Erc-20 coin, kripto para sektörünün en önemli alt coinlerinden Ethereum’un kullanıma sunduğu bir tür token standardı olarak ifade ediliyor. Blok zinciri altyapısına sahip olan Socios.com gibi platformlar, bu türden token standardını gözlemleyerek Chiliz gibi yeni kripto para birimlerini piyasaya sürebiliyor. Erc-20 standardı ile ortaya çıkan büyük ağ sayesinde sektörün gelişmesine ve kripto para piyasasının büyümesine önemli ölçüde katkı sağlanabiliyor.

Erc-20 coini daha açıkça ifade etmek gerekirse; Socios.com gibi bir hayran katılım platformunun spor ve eğlence gibi sektörleri dijitalleştirmeyi amaçlar. Bu doğrultuda Chiliz coini dijitalleşmeyi geliştirebilmesi için ihtiyaç duyduğu bir komut yazma standardı ya da türü olarak ifade edebilmemiz mümkündür. 2015 yılından bu yana sektöre önemli bir katkı sağlamayı başaran Erc-20, ayrıca en değerli alt coin olan Ethereum’un bu denli önemli olmasına bir sebep olarak gösterilebiliyor.

Kullanım Alanları Nelerdir?

Chiliz Coin’in en önemli kullanım alanları spor ve eğlence olarak gösterilebilir. Socios.com tarafından özel olarak geliştirilen bu para birimi, bahsi geçen bu iki kullanım alanının dijitalleşmesine katkı sağlıyor. Üstelik bu sayede takım taraftarları, gönüllüsü oldukları takımın Sanal Finansal Varlık ya da ürünlerini satın alabilme imkanına sahiptir. Ayrıca takımın anket ve oylamalarında da fikrini beyan edebilme fırsatı yakalayan taraftarlar, bu üstünlük sayesinde takımın alacağı kararlarda takımı etkileyebiliyor.

Socios.com geliştirmiş olduğu bu projeyle eğlence ya da spor ile alakalı düzenlenen çeşitli etkinliklerde global katılımcılar ile daha fazla etkileşim halinde bulunulmasına imkan sunuyor. Üstelik bu alanlardan kazanç sağlanması adına markalı olarak Taraftar Token ve taraftar katılım olanağı da sağlıyor.

Günümüzde taraftar token sunumu yapan hayran katılım listesi:

 • Galatasaray,
 • OG,
 • AC Milan,
 • Manchester City,
 • Juventus
 • Professional Fighters League

CHZ Coin Fiyatı

Kripto para yatırımları hakkında araştırmalarda bulunan birçok tüketici Chz yorumun yanı sıra Chz coin fiyatlarını da merak edebiliyor. Bugünkü piyasalara baktığımızda düşüş gösteren Chz coin alış fiyatı 2,399 olurken, satış fiyatı 2,401 olarak gözlemleniyor.

CHZ Coin Fiyatı
CHZ Coin Fiyatı

Yukarıda belirtilen grafik 28 Ocak 2022 tarihinde https://www.trbinance.com/trade/CHZ_TRY sayfasından alınmıştır. Güncel fiyat yorumu gün içinde saat olarak ele alınmıştır.

Bu grafiğin dışında Chz Coin yorum formları ve ekonomistlerin analizlerinden yola çıkarak belli başlı tahminlerde bulunmak gerekirse;

 • Kripto para piyasası son derece riskli olduğundan enflasyon artabilir,
 • ABD, FED faiz artışı gibi faktörlerin göz önünde bulundurulmasıyla beraber yatırımcıların büyük çoğunluğu istikrar sürdüren yatırım araçlarına yönelebilir,
 • Tam anlamıyla ayı piyasası içerisinde olan işlemler ilerleyen süreçlerde 1 ve 2. çeyreğin başında boğa piyasasında düşüş gösterebilir.

Chiliz Nasıl Yükselir?

Kripto para piyasasında yaşadığı dalgalanmalar nedeniyle chz yorum platformlarında da en çok konuşulan konulardan biri “Chiliz nasıl yükselir?” konusudur. Sektörde oldukça yeni bir token birimi olması sebebiyle Chiliz’in nasıl ya da ne zaman yükseleceğine dair herhangi bir kanıya varmak son derece zordur. Bu nedenle de yapılan her bir Chz yorumun konu ile alakalı tek bir toz tanesi olarak değerlendirilmesi de önemlidir.

Chz yorum incelemelerine baktığımızda arz açısından desteğin görülmemesinden kaynaklı olarak Chiliz fiyatlarında düşüş yaşanabilir. Eğer arzda destek sağlanırsa fiyatlarda yeniden artış görülür. Talep açısından sağlanacak destek üzerinde ise yine fiyat dalgalanmalarında yukarı yönde seyir hareketi önemli katkı sağlayabilir. Gösterilen bu tutum ise sonucunda fiyat üzerinde bir ralliye neden olabilir.

Chiliz’in yeniden yükselişe geçmesini sağlayacak bir diğer etken ise yapılacak yeni anlaşmalar ve yenilikler olacaktır. Chz yorumlarına göre kripto para birimi, bu sayede piyasalarda yeniden sükse yapabilecek ve dikkatleri üzerine topladıktan sonra yükseliş gösterecektir.  

Chiliz Satın Alabileceğiniz En İyi Kripto Para Borsaları

2017 yılından bu yana yatırım konusunda son derece popüler olan ve her geçen gün büyüme gösteren kripto para dünyası, her gün yeni yatırımcılarını bünyesine katmaya devam ediyor. Bu anlamda kripto para yatırımı yapmak isteyen okuyucularımıza yönelik Chiliz satın alabileceğiniz en iyi kripto para borsaları ise;

 • Binance,
 • Kraken,
 • Gemini,
 • Bitfinex,
 • Coinbase,
 • Bitstamp,
 • Huobi Global’dir.

Bunun dışında yerli borsalar arasından BTC ve Paribu alanında uzman kripto para borsaları olarak önerilebilir.

CHZ 2021 Yılında En Yüksek Kaçı Gördü?

CHZ, önceki yıllarda en değerli kripto para biriminden biri olarak değerlendirildi. Piyasaya sunulduğu dönemlerde dolar bazında 0.11, TL bazında ise 2.30 TL seviyesinde işlem gördü. İşlem hacmi büyük olmasına karşın değerli olan CHZ, listede 64’üncü büyük kripto para birimi olarak yer aldı. Ancak piyasada görülen oynaklık ve amacından kaynaklı olarak oldukça değer farkları da yaşadı. Son zamanlarda ön planda tutulan CHZ Coin’in en yüksek değeri de ayrıca merak edilen konular arasında yer aldı. Elde edilen verilere bakılarak en yüksek 2021 yılında 6.21 TL seviyesini gördü.

Yıllara Göre Chiliz – Chz Fiyat Tahmini

 • Chiliz Bitcoin’in Yerini Alabilir mi?

Bitcoin, kripto para borsasının başrolü olarak değerlendiriliyor. Chiliz ise sektörde belli bir proje ve amaç doğrultusunda geliştirilen ve oldukça yeni olan bir para birimidir. Bu durumda Chiliz, kripto para sektöründe altcoin olarak değerlendirilmektedir. Dolayısıyla Chiliz Coin’in Bitcoin’i geçmesi ya da yerini alması söz konusu değildir.

 • Chiliz’in Ulaşabileceği Fiyat Rakamları?

21. yüzyıla ayak uyduran bir teknoloji ile geliştirilen Chiliz Coin, başta futbol olmak üzere spor ve eğlence gibi alanlarda kullanılmaya devam ediyor. Ayrıca bu alanda kripto para geliştiricilerinin çalışmaları sürdüğünden, ilerleyen süreçlerde daha geniş bir kullanım alanına sahip olacağı öngörülüyor. Bu nedenle de Chiliz yorum ve analizleri doğrultusunda Chiliz’in dalgalanmasını bekleyebilmek mümkün olurken, henüz hangi seviyeye ulaşabileceği konusunda bir yorumda bulunulamıyor.

 • Chiliz İyi Bir Yatırım mı?

Chiliz, günümüz borsasında son derece önemli bir proje olarak nitelendiriliyor. Spor ve eğlence sektörünün yanı sıra kripto para borsasının da geliştirilmesine önemli bir katkı sağlayan Chiliz Coin projesi başarılı bir şekilde devam ediyor. Üstelik kurmuş olduğu ortaklıklar ve yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde başarısını sürdüren bu projeye yatırım yapmak iyi bir alternatif olabilir. Yapılan Chz yorumları göz önünde bulundurulduğunda gelecek vaat ettiği düşünülen bu coin, iyi bir yatırım aracı olarak düşünülebiliyor.

Bu durumun nedeni ise:

 • Futbol tutkunları ve takımını desteklemeyi isteyen taraftarın tokenleri,
 • Sadık yatırım,
 • Geliştirici ekibinin aktif ve güçlü olması,
 • Kullanım durumunun artışı,
 • Düşüş yerine artış göstereceği ihtimali olarak düşünülmesidir.

Fakat yine de Chiliz Coin’e yatırım yapılırken pandemi dönemi de göz önünde bulundurulmalı, yatırımlar buna göre yapılmalıdır.

2030-2040 Yılları Arasında Chiliz Ne Kadar Eder?

Kripto para borsasında kendisine yeni yeni yer bulan Chiliz Coin hakkında pek çok farklı yorum bulunuyor. Her ne kadar yatırımcıların farklı farklı görüşleri bulunsa da kesin bir kanıya varmak mümkün değil. Öte yandan uzmanlar tarafından yapılan Chz yorum ve analizlere göre önümüzdeki 3 yıl içerisinde 0.7351 dolar seviyesinde seyredeceği düşülen Chiliz Coin’in, 5 yıl içerisinde ise 0.6557 dolar civarında seyredecek.

Bunun dışında 2030 yılında Chiliz Coin’in Chz coin yorumları doğrultusunda 1.84 dolar düzeyine ulaşabileceği, 2040 yılında ise 3.68 doları bulacağı düşünülüyor.

Chiliz İyi Bir Yatırım mı? Gelecekte Ne Olur?

Chiliz İyi Bir Yatırım mı? Gelecekte Ne Olur?
Chiliz İyi Bir Yatırım mı? Gelecekte Ne Olur?

Kuruluşu 2012 yılına dayanan Chiliz, ilk olarak Malta’da ortaya çıkan bir tür dijital para birimidir. Spor ve eğlence gibi kanalları dijital ortama taşımayı amaç edinen bir tür proje olarak da ifade edebileceğimiz Chiliz, Socios.com ile beraber ortak olarak çalışmalar yürütüyor. Dünya çapında son derece popüler bir hale gelen Chiliz projesini biraz daha açabiliriz. Chz yorum incelemelerine göre bu para birimi sayesinde taraftarlar, takımları tarafından özel olarak üretilen dijital ürünler ya da Sanal Finansal Varlık alışverişini bu para birimiyle gerçekleştirerek takımına destek olabilme imkanına sahiptir.

Ayrıca yine spor kulüpleri tarafından düzenlenen dijital etkinliklere Chiliz ile katılım sağlayabilen taraftarlar, kulüp mağazalarında alışveriş yaparken de yine ödeme işlemini bu şekilde gerçekleştirebilir.

Chz yorum yapan birçok ekonomist, sektörde önemli bir gelişme kaydeden Chiliz Coin’in ilerleyen süreçlerde yükselişe geçeceği ve ilerleme göstereceğini savunuyor.

Ekonomi analistlerinin yaptığı Chz yorum verileri, ayı piyasasının 2022 yılının ilk 3 aylık diliminde de devam edeceği yönünde. Öte yandan Chiliz’in en önemli taraftar tokeni olarak değerlendirilmesi nedeniyle piyasada önemli bir yere sahip olduğu görülüyor. Piyasaya sürüldüğü tarihten bugüne önemli bir yatırımcı kitlesi elde etmeyi başaran bu proje, piyasada eşi benzeri bulunmadığından ekstra önem kazanıyor. Socios.com tarafından hayata geçirilen bu taraftar tokeni projesinin ardından piyasaya sürülen diğer token ve projeler de yine Chiliz coinin destekçisi olarak gösterilebiliyor.

Geçtiğimiz haftalara ait grafikleri incelediğimizde Chiliz’in “yalnızca prestijli etkinliklerde” yer almasına rağmen bu başarının fiyatlara yansımaması geliştiricilerinin CoinBase listeleme talebine neden olmuştu.

Konu ile alakalı yapılan Chz yorum ve analizlerine göre bu taleple beklenti içerisinde olan yatırımcıları hoşnut etmek, işlem hacminde büyümeye gitmek gibi beklentiler söz konusuydu.

Yaklaşık olarak bir hafta öncesinde Coin Base tarafından listeleme yapılmasına rağmen Chiliz coin açısından yaşanan gelişmeler beklentiyi karşılamazken, ön görülen yüzde 50’lik yükseliş de ne yazık ki gerçekleşmedi. Öte yandan Chiliz yatırımcılarını kamçılayan bir başka darbe ise geçtiğimiz günlerde değer kaybeden Chiliz Coin’in 2021 Mart dönemindeki verilere kadar gerilemesi oldu. Bu süreçte Chiliz Coin yüzde 15’e varan değer kaybı yaşadı. Analistler Chz yorum hususunda meydana gelen dalgalanmaların olağan bir durum olduğunu düşünüyor. Genel olarak uzmanlar kripto para borsasının henüz toparlanamadığı ve meydana gelen istikrarsız seyrin 2022 yılı sonuna kadar süreceği yönünde hem fikirler. Bu öngörülerden birinin dahi meydana gelmesi durumunda ise Chiliz Coin’in beklenen düzeye ulaşmasını beklemek mümkün olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir