Bitcoin Ajandası

SandBox’tan Türkiye için Yardım: 100 bin SAND Bağışı Yaptı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SandBox’tan Türkiye için Yardım: 100 bin SAND Bağışı Yaptı!

SandBox’tan Türkiye için Yardım: 100 bin SAND Bağışı Yaptı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para sektörünün en önemli metaverse platformlarından biri olan SandBox, Türkiye’de yaşanan ve büyük bir yıkıma neden olan depreme karşı kayıtsız kalmadı. Arkasında Anomica Brands şirketinin bulunduğu metaverse platformu, Türkiye’deki afetzedeler için 100 bin SAND bağışladı. Neredeyse 0,70 dolar bandından satışı gerçekleştirilen SAND’ın değeriyle gerçekleştirilen yardım miktarı yaklaşık olarak 70 milyon TL’ye tekabül ediyor.

SandBox Türkiye için 100 bin SAND Bağışladı

SandBox Türkiye için 100 bin SAND Bağışladı
SandBox Türkiye için 100 bin SAND Bağışladı

Platformun Türkiye kolu tarafından konuyla alakalı olarak bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada SandBox yetkilileri, Türkiye’nin 10 şehrinde ve Suriye’nin kuzeyinde meydana gelen depremde etkilenen insanlar için hayati yardım ve destek sağlayabilmek adına 100 bin SAND Token bağışladıklarını dile getirdi.

Bilindiği üzere depremin ilk anından bu yana aktif olarak çalışmalar yürüten Türkiye kripto para topluluğu, kripto para olarak yardım toplayabilmek adına MASAK ile görüşerek izin çıkarmış ve sonrasında yardımlar çığ gibi büyümüştü. Şimdiye kadar Türkiye’deki depremzedeler için toplanan yardım miktarı 5 milyon doları aşmış durumda.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir