Bitcoin Ajandası

Şangay Güncellemesi ETH Fiyatını Nasıl Etkiledi?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Şangay Güncellemesi ETH Fiyatını Nasıl Etkiledi?

Şangay Güncellemesi ETH Fiyatını Nasıl Etkiledi?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Ethereum’da uzun zamandır beklenen Şangay güncellemesi, dün gece saatlerinde sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi. Yaşan bu gelişmenin ETH fiyatı üzerindeki etkileriyse merak konusu oldu.

Kripto para sektörünün en önemli varlıklarından biri olan Ethereum, hayata geçirdiği Shapella güncellemesiyle 2023 yılının en zor adımlarından birini geride bıraktı. Epoch 194.098’de gerçekleştirilen bu güncelleme, gün gece saatlerinde başarılı bir şekilde tamamlandı. Söz konusu bu güncelleme Shangai adını yürütme katmanından alırken, Capella adınıysa fikir birliğinden almış oldu. Son haftalarda büyük bir heyecanla beklenen bu güncelleme Ethereum’daki fiyat volatilitesini de beraberinde getirdi. Özellikle de güncelleme saatine az bir zaman kala volatilitesi artan varlığın nasıl bir grafik çizdiğiyse merak konusu oldu.

ETH Fiyatı Şangay Güncellemesinden Nasıl Etkilendi?

ETH Fiyatı Şangay Güncellemesinden Nasıl Etkilendi?
ETH Fiyatı Şangay Güncellemesinden Nasıl Etkilendi?

Shapella güncellemesi için zaman yaklaştıkça piyasalarda görülen işlem hacmindeki artış, ETH fiyatlamasında da açık bir şekilde görüldü. İlk olarak haftalık açılışını test eden Ethereum, yükseliş trendini başlatarak 1932 dolar seviyesine kadar ulaştı. O seviyede artış gösteren fiyat dalgalanması ve satış baskısı, varlığın %1,32 oranında değer kaybetmesine yol açtı. Bu fiyat hareketlerinden sonra alıcıların daha etkili olduğu gözlemlendi.

Mevcut verilere göre günlük açılışının üstünde seyreden ETH fiyatının ciddi bir yükseliş kaydedebilmesi için 1940 dolar seviyesini kesin bir şekilde aşması gerek. Diğer yandan olası bir düşüş trendindeyse ilk olarak 1880, 1849 ve 19290 dolar seviyelerinin destek olarak görülmesi gerekecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir