Bitcoin Ajandası

Sango Coin Piyasaya Sürüldü: Orta Asya’da Artık Bu Kripto Varlık Kullanılacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Sango Coin Piyasaya Sürüldü: Orta Asya’da Artık Bu Kripto Varlık Kullanılacak!

Sango Coin Piyasaya Sürüldü: Orta Asya’da Artık Bu Kripto Varlık Kullanılacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Orta Afrika Cumhuriyeti, ülkenin ulusal kripto para birimi niteliği taşıyan Sango Coin’i başlatıığını duyurdu. Ülkede artık kripto varlık olarak bu coin kullanılacak.

Orta Afrika Cumhuriyeti Sango Coin’i Başlattı

Orta Afrika Cumhuriyeti Sango Coin’i Başlattı
Orta Afrika Cumhuriyeti Sango Coin’i Başlattı

Orta Afrika Cumhuriyeti (CAR) Başkanı Faustin-Archange Touadéra dün düzenlenen çevrimiçi bir etkinlikte ülkenin ulusal kripto para birimi olan Sango Coin’i piyasaya sürdüğünü duyurdu. Söz konusu kripto varlık, birkaç ay öncesinde yasal hale getirilen Bitcoin’le beraber Orta Afrika’da kullanılacak ikinci kripto varlık olarak kayıtlara geçti. Üstelik bu varlık, ülkedeki metaverse ve altyapı çalışmalarında da kullanılacak.

Bu Coin Doğal Kaynaklara Erişim Sağlayacak

Etkinlikte konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulunan ülkenin devlet başkanı Touadéra, Sango Token’in ülkenin yeni nesil kripto para varlığı olacağını söyledi. Bununla beraber Sango Token’in Orta Afrika Cumhuriyeti için doğal kaynaklara erişim sağlamanın bir çeşit yolu olabileceğini de belirtti.

Daha önce medya yer alan haberlere göre Orta Afrika Cumhuriyeti (CAR), Project Sango adı verilen kripto adası, dijital cüzdan türünden projelerin yer aldığı BTC projesinden bahsetmişti. Bu açıklamanın ardından yine Orta Afrika hükümeti tarafından proje dahilinde ülkenin doğal kaynaklarını da tokenize edeceği duyuruldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir