Bitcoin Ajandası

Satoshi Kimliği için İpuçları Adadaki Toplantıda!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Satoshi Kimliği için İpuçları Adadaki Toplantıda!

Satoshi Kimliği için İpuçları Adadaki Toplantıda!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Ödeme devi olan PayPal’ın kurucu ortağı ve Facebook’un da ilk yatırımcılarından biri olan Peter Thiel, Miami’de gerçekleşen konferansta gelen konuklara Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto için “Onun hakkında ipuçları arayacak olsam, Anguilla’daki o kumsaldan başlarım” dedi. Ünlü iş adamı ayrıca, “Nakamoto’nun kimliğinin bilinseydi, devlet onu tutuklardı” iddiasında bulundu.

Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi kimliğinin sadece kripto para topluluğu olmadığını ve tüm dünya tarafından merak edilen bir konu olduğunu İngilizce yazımlarından dolayı Adam Back ya da MS hastalığı yüzünden hayatını kaybeden Hal Finney olabileceği yönündeki teorilere değinildi. Bunun gibi birçok iddia senelerdir ortalıklarda dolaşırken, konu için ilgili önemli bir fikir de PayPal’ın kurucularından olan Peter Theil’den geldi.

Satoshi Kimliği Adada Yapılan Toplantıda Konuşuldu

Satoshi Kimliği Adada Yapılan Toplantıda Konuşuldu
Satoshi Kimliği Adada Yapılan Toplantıda Konuşuldu

Miami’de düzenlenen bir konferans içerisinde konuşma gerçekleştiren Alman asıllı işadamı, Satoshi’yle ilgili ipuçlarını ortaya çıkmasıyla ilgili 2000 yılının Şubat ayındaki buluşmaya gidilmesi gerektiğini söyledi:

“Benim teorim Satoshi’nin 2000 yılında birçok kişinin toplandığı ve E-Gold’un tartışıldığı o toplantıda kesinlike Satoshi’nin de olduğudur. E-Gold LTD2nin kuruluşu için 2000 yılının Şubat ayında Anguilla’daki o kumsalda yaklaşık 200 kişi toplanmıştık. Merkez bankalarını çökertmek ve devrimi o sahilde başlatmak istiyorduk. PayPal da, E-Gold ile birlikte çalışabilecekti. Plân buydu. Tüm merkez bankalarını bitirecektik ama olmadı. Satoshi de bence orada toplanan 200 kişi arasındaydı. Hatta o toplantıdan ve daha sonra yaşananlardan ders çıkardı. Bir şirketinizin ve kimliğinizin olmaması gerektiğini anladı.”

Eğer Bulunsaydı Tutuklanırdı

O sahilde kimlerin olduğunu araştırmadığını belirten Thiel şunları söyledi:

“Bu konuda çok fazla spekülasyon yapılıyor ve bu durum kripto para sektörünün aleyhinedir. Ben o günkü toplantıda kimlerin olduğunu da araştırmadım. Ancak Satoshi’nin kim olduğunu bilseydik, hükumet onu zaten tutuklardı.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir