SEC 30 Milyon Dolarlık DeFi Tokenı Satıcısı ile Anlaştı!

SEC 30 Milyon Dolarlık DeFi Tokenı Satıcısı ile Anlaştı!

Haberler
Ağustos 7, 2021 tarafından Esra Yılmaz
72
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Cuma günü yapılan duyuruda DeFi Tokenı satıcısıyla DeFi Money Market’ı işleten Gregory Keough ve Derek Acree ile anlaşarak ceza ödemeleri yerine başka bir anlaşma sağladı.
SEC 30 Milyon Dolarlık DeFi Tokenı Satıcısı ile Anlaştı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), DeFi Tokenı satıcısıyla 125.000’er dolarlık para cezası ödemeleri karşılığında anlaşmaya gittiğini ve 12.8 milyon tazminat yerine bu işlemin uygulamaya alınacağını duyurdu.

SEC tarafından sunulan iddialara göre Cayman Adalarında kayıtlı olan ve şirket üzerinden işletmesi sağlanan ve DeFi Tokenı satıcıları olan Keough ve Acree, Şubat 2020-Şubat 2021 tarihleri üzerinde DeFi Money Market’ta toplamda tam olarak 30 milyon dolar değerinde mTokens ve DMG satışı gerçekleştirdi.

DeFi Tokenı Satıcısı Üzerinde Yanıltıcı İfadeler Bulundu!

DeFi Tokenı Satıcısı Üzerinde Yanıltıcı İfadeler Bulundu!
DeFi Tokenı Satıcısı Üzerinde Yanıltıcı İfadeler Bulundu!

MToken yatırımcılarından proje üzerinde yatırdıkları para konusunda “gerçek hayatta” yatırım yapmak maksadıyla kullanılan ve bu yatırımlar sayesinde de kendileri üzerinden %6,25 oranlarında faiz verileceğine inandırıldı. DMG bu durumda sahiplerine oy kullanma gibi haklar tanıyan bir governance token olarak da işlem gördü.

Regülatör tarafından yapılan açıklamalarda ise DeFi Money Market üzerinde sitelerde bazı yanıltıcı ifadelerde bulunduğundan dikkatleri üzerine çekti. Örneğin, DeFi Money Market üzerinden faiz giderleri gibi maliyetlerin karşılanması için yatırım yapıldığı açıklandı. Burada beyan edilen bazı şeylere aslında doğrudan yatırım yapmadığı ortaya çıktı.

Faiz Ödemelerinde Devamlılık Sağlandı

Keough ve Acree ikili olarak bu kısımda uygulanmasına rağmen mToken sahiplerinin faiz ödemelerinde devam ettirmeyi sürdürdü.

Floridalı ikili suçlarını itiraf etmediğinden hem mToken’ın hem DMG’nin yatırım sözleşmesi olarak görüldüğü ve bu menkul kıymetler üzerinde de kayıt dışı şekilde satışa sunulduğu açıklandı. Keough ve Acree’nin yatırımcılar üzerinden 12.849.354 milyon dolar ödeme yapması hususunda da kişi başına düşen 125.000’er dolarlık para cezası vermesine karar verildi.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle