Bitcoin Ajandası

SEC Başkanı Gary Gensler Yine Sert Çıktı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SEC Başkanı Gary Gensler Yine Sert Çıktı!

SEC Başkanı Gary Gensler Yine Sert Çıktı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, kripto para piyasaları üzerinden ve borsalarda da regüle edilmesi konusunda sonuçların iyi olmayacağı üzerine açıklamaları ile sert çıkışlarda bulundu.

Yönetimi altında da SEC bir Bitcoin ETF’sini onaylayıp onaylamayacağı konusunda da merakla beklenen ve son dönemler üzerinde de kripto paralar hakkında yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekmeyi sağladı. Başkan Gary Gensler, Kaliforniya’daki Code Konferansı’na da konuşma başlattı.

SEC Başkanı Gary Gensler Tokenler Üzerine Konuştu!

SEC Başkanı Gary Gensler Tokenler Üzerine Konuştu!
SEC Başkanı Gary Gensler Tokenler Üzerine Konuştu!

Geçtiğimiz hafta Washington Post’un yayınlarında katılım sağlarken ve 5-6 bin civarlarında da token’ın regüle edilmesi gerektiğini belirtti. Gensler, bir kez daha regülasyon vurgusu yaptı ve şunları söyledi:

“Kripto para piyasasındaki trade yerleri ve borç verme platformlarında düzinelerce değil yüzlerce hatta binlerce token var. Bunların regülasyon çerçevesine alınmamasının sonuçları hiç iyi olmaz.”

Brian Armstrong’un Sözlerine Yanıt Vermedi

Geçtiğimiz hafta Washington Post’un çevrim içi bir yayınına katılan Gensler, yine benzer ifadeleri kullanmış ve şunları söylemişti:

“Piyasalardaki manipülasyonları önlememiz lazım. Kripto paralar konusunda uzun zamandır uğraştığımız bir nokta bu. 5-6 bin token’dan bahsediyoruz. Yatırım sözleşmeleri ya da tahvil şeklinde bazı platformlarda satılıyor. Ancak hem işlem platformlarına hem de kredi verme platformlarına regülasyonları uygulamamız lazım.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir