SEC Başkanı Gensler’e Mektup Daha Fazla Regülasyon Lazım!

SEC Başkanı Gensler’e Mektup Daha Fazla Regülasyon Lazım!

Haberler
Eylül 21, 2021 tarafından Esra Yılmaz
109
Yatırımcılardan gelen mektup üzerine daha fazla regülasyon istenildiği belli edildi ve yatırımcı grupları yazdıkları mektupta kripto para alanını "Vahşi Batı"ya benzettiler.
SEC Başkanı Gensler’e Mektup Daha Fazla Regülasyon Lazım!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Hensler’e, senatörler ve politikacılar tarafından iş adamları da kripto para endüstrisi üzerinden daha fazla denetim gerekliliğini söyleyen bir mektup gönderildi. İçeriğinde ise en önemli konu daha fazla regülasyon olmasının gerektiği oldu.

ABD’li yatırımcı grupları SEC başkanı Gary Gensler’e, kripto para endüstrisinin daha fazla gözetilmesi gerektiğini belirtmek amacıyla dün mektup gönderdiler. Amerikan Finansal Eğitim Reformu Fonu imzasının da bulunduğu mektupta son zamanlarda daha çok tartışılan sabit coin’ler, kripto kredi/borç verme ve borsalar gibi konulara da daha fazla regülasyon beklentisi konusunun haricinde değinildi.

Daha Fazla Regülasyon Lazım!

Daha Fazla Regülasyon Lazım!
Daha Fazla Regülasyon Lazım!

Yüksek derecede kontrol mekanizmasının bulunmadığı sürece kripto endüstrisi üzerinden “Vahşi Batı”ya döneceğinin belirtildiği mektupta şu ifadeler yer aldı:

“Hem Komisyon hem de diğer federal finans regülatörlerin yatırımcıları korumak için gerekli kanunu çıkarması aciliyet gerektiriyor. Yüksek derecede regülasyon mekanizması olmadığı sürece piyasalar, Vahşi Batı’dan farksız kalacaktır.”

USDC ve USDT De Menkul Kıymet

Menkul kıymet kanunları üzerinden on yıllardır süregelen ve yürürlükte olduğu belirtilen mektup içinde ayrıca SEC’ye, bazı kripto paraların şirketler üzerinden yüklü miktarda satılarak yatırımcı korunmalarına yönelik işlemlerin baltalanması gerektiği iletildi.

USDC ve USDT gibi sabit coin’lerin de menkul kıymet gibi gözüken yorumların da yapıldığı yazı kapsamında, bu tür kripto paraların da yatırımcılar için ciddi bir risk teşkil ettiği belirtildi.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle