Bitcoin Ajandası

SEC Bitcoin ETF’ini Ne Zaman Kabul Edecek? Kasım Ayı Önemli!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SEC Bitcoin ETF’ini Ne Zaman Kabul Edecek? Kasım Ayı Önemli!

SEC Bitcoin ETF’ini Ne Zaman Kabul Edecek? Kasım Ayı Önemli!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

ABD tercihler arasında en başta olan bankalar olmak üzere birçok kurumsal firmalar, kripto para hamlelerini SEC Bitcoin ETF’ini kabul edecek mi etmeyecek mi buradan gelecek bir onay cevabına göre bekleyiş içerisinde kaldı.

Geçtiğimiz haftalarda tam olarak 55 bin doları, bu hafta da ise 57 bin dolarlık seviyeyi yukarı doğru kırmayı başaran Bitcoin bu sefer de ABD’de SEC Bitcoin ETF konularında yaşanan beklentileri her geçen gün arttırmaya başladı. Ekim ayı içerisinde vadeli sözleşmeleri takip eden bir versiyonu da olsa, bir ETF başvuru sürecinde kabul edileceğine dair beklentileri ciddi şekilde artarken, başta bankalar olmak üzere kurumsal şirketler de hamlelerini buna göre yapmaya başladılar.

SEC Bitcoin ETF İşlemlerinde Kasım Ayında Önemli Aşamada!

SEC Bitcoin ETF İşlemlerinde Kasım Ayında Önemli Aşamada!
SEC Bitcoin ETF İşlemlerinde Kasım Ayında Önemli Aşamada!

Bu bankalardan biri olan U.S. Bancorp (USB) de artık fon yöneticileri üzerinden 3 kripto parayı kapsayacak şekilde saklama hizmetleri sunmaya başlamak üzere adım atıyor. ABD’deki en büyük beşinci perakende bankalarından biri olan USB’nin bu kararına göre kripto para alalarında ana akım finans dünyasında giriş yapabilmek için büyük bir adım olacağını düşünüyor.

Banka, kurumsal şirketlere saklama hizmeti görevini üstlenen NYDIG şirketiyle anlaşma sağlandı ve bu sayede Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin için bu hizmeti müşterilerine sunma hizmetini de devreye getirmiş oldu. Ethereum’un da kısa sürede bu 3’lüye eklenmesi bekleniyor.

ETF Kabul Edildiği Gün Sözleşme Talep Ediyorlar

USB’nin varlık yönetimiyle beraber yatırım hizmetlerinden sorumlu olan başkan yardımcısı Gunjan Kedia konu üzerinden bu alanla ilgili yaptığı açıklamada müşterilerinden gelen taleplerin her geçen gün daha da artışa uğradığını belirtti:

“Müşterilerimiz bu konudaki taleplerinin ne kadar ciddi olduğunu bizlere gösterdiler. Şu anda dünyada bu konuyu düşünmeyen bir varlık yöneticisi olduğunu sanmıyorum. ETF’lere yatırım yapmayı umduğumuz çok fazla fonumuz var. Bazı müşterilerimiz, SEC’nin bir ETF’E onay verdiği gün imzalamak üzere sözleşme talep ediyor.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir