Bitcoin Ajandası

SEC, Kripto Platformlarını Zorlamaya Devam Ediyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SEC, Kripto Platformlarını Zorlamaya Devam Ediyor!

SEC, Kripto Platformlarını Zorlamaya Devam Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bu hafta kripto sektörüyle alakalı yeni açıklamalar yapacağını belirtti. Buna göre SEC kripto platformlarını zorlamaya devam edecek gibi görünüyor.

SEC ile kripto para şirketleri arasındaki gerilim tırmanmaya devam ediyor. Komisyon tarafından yapılan yeni açıklamalara göre düzenleyici, bu hafta içerisinde kripto para piyasalarıyla alakalı yeni düzenlemelere yönelik yeni açıklamalarda bulunacak. SEC tarafından yapılacak olan yeni açıklamanın ardından kripto platformlarının topluluk üyelerine ne gibi hizmetler sunabileceğinin belirleneceği düşünülüyor.

Komisyon, Kripto Platformlarını Sıkıştırmaya Devam Ediyor

Komisyon, Kripto Platformlarını Sıkıştırmaya Devam Ediyor
Komisyon, Kripto Platformlarını Sıkıştırmaya Devam Ediyor

Bilindiği gibi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, 2019 yılından beri sektörde düzenleyici görevini yerine getirmek için sektörde nelere ihtiyaç duyulduğu ya da nelerin gerekli olmadığı gibi konularda bazı düşüncelere sahip. Bununla beraber sektörde bulunan büyük aktörler de SEC’in sahip olduğu düşüncelerin kesin bir çerçevesinin olmadığını düşünüyor.

Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre SEC, kripto para şirketlerinin müşterileri açısından nitelikli varlık saklama kuruluşları olarak işini zorlaştıracak bir yasa tasarısı üzerinde çalışmalar yürütüyor. İlk olarak taslak halinde oylamaya sunulması beklenen yasa tasarısının, kripto para platformlarıyla beraber çalışan pek çok hedge fonunu, özel sermaye şirketini ve emeklilik fonunu da etkileyeceği düşünülüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir