SEC, Poloniex’e 10 Milyon Dolar Para Cezası!

SEC, Poloniex’e 10 Milyon Dolar Para Cezası!

Haberler
Ağustos 9, 2021 tarafından Esra Yılmaz
67
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), “kayıtsız çevrimiçi dijital varlık borsası” işletilmesinden dolayı Poloniex’e 10 milyon dolar para cezası geldi.
SEC, Poloniex’e 10 Milyon Dolar Para Cezası!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kayıtsız bulunan dijital çevrimiçi varlık borsalarından Poloniex’e 10 milyon dolar para cezası geldi.

2014 yılında kuruluşu olan Poloniex 2018 yılı döneminde Circle tarafından 400 milyon dolar ile satın alınma işlemine göre 2019 sonlarında şirket üzerinde ayrım gerçekleştirerek Polo Digital Assets adı altında yeniden bir firma kurulumuna yönelme oldu. Elde edilen bilgilere göre satın alımı yapılan konsorsiyuma Tron‘un kurucusu olan Justin Sun liderlik etmektedir.

Poloniex’e 10 Milyon Dolar ile Sınandı!

Poloniex’e 10 Milyon Dolar ile Sınandı!
Poloniex’e 10 Milyon Dolar ile Sınandı!

SEC, Temmuz ayında 2017 yılı ile 2019 dönemleri arasında zamanlamada odaklama ile çalışma sağlıyor. SEC borsa üzerinden kayıtlı tutulmayan durumlarda dahi menkul kıymetlerin bulunduğu dijital varlıklarda satıldığı üzerine iddialar gerçekleşti. Açıklamalar üzerine borsa menkul kıymetler olarak kabul gören ve kabul edilecek olanlar da işin içine dahil edilerek yeni token üzerinden agresif olmakla ilgili iddialar devam ediyor.

SEC Uygulama Birimi Siber Biriminden Yorum Geldi

SEC Uygulama Birimi Siber Birimi başkanı Kristina Littman, şu ifadeleri kullandı:

“Kayıtlı olmayan borsasına dijital varlık menkul kıymetleri dahil ederek federal menkul kıymetler yasalarına uyum yerine artan kârı seçti. Uygulanan teknolojiden bağımsız olarak menkul kıymetlerin alıcılarını ve satıcılarını bir araya getirmek için herhangi bir pazar için geçerli olan SEC’in düzenleyici rejimini atlatmaya çalıştı.”

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle