Bitcoin Ajandası

SEC, Poloniex’e 10 Milyon Dolar Para Cezası!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SEC, Poloniex’e 10 Milyon Dolar Para Cezası!

SEC, Poloniex’e 10 Milyon Dolar Para Cezası!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kayıtsız bulunan dijital çevrimiçi varlık borsalarından Poloniex’e 10 milyon dolar para cezası geldi.

2014 yılında kuruluşu olan Poloniex 2018 yılı döneminde Circle tarafından 400 milyon dolar ile satın alınma işlemine göre 2019 sonlarında şirket üzerinde ayrım gerçekleştirerek Polo Digital Assets adı altında yeniden bir firma kurulumuna yönelme oldu. Elde edilen bilgilere göre satın alımı yapılan konsorsiyuma Tron‘un kurucusu olan Justin Sun liderlik etmektedir.

Poloniex’e 10 Milyon Dolar ile Sınandı!

Poloniex’e 10 Milyon Dolar ile Sınandı!
Poloniex’e 10 Milyon Dolar ile Sınandı!

SEC, Temmuz ayında 2017 yılı ile 2019 dönemleri arasında zamanlamada odaklama ile çalışma sağlıyor. SEC borsa üzerinden kayıtlı tutulmayan durumlarda dahi menkul kıymetlerin bulunduğu dijital varlıklarda satıldığı üzerine iddialar gerçekleşti. Açıklamalar üzerine borsa menkul kıymetler olarak kabul gören ve kabul edilecek olanlar da işin içine dahil edilerek yeni token üzerinden agresif olmakla ilgili iddialar devam ediyor.

SEC Uygulama Birimi Siber Biriminden Yorum Geldi

SEC Uygulama Birimi Siber Birimi başkanı Kristina Littman, şu ifadeleri kullandı:

“Kayıtlı olmayan borsasına dijital varlık menkul kıymetleri dahil ederek federal menkul kıymetler yasalarına uyum yerine artan kârı seçti. Uygulanan teknolojiden bağımsız olarak menkul kıymetlerin alıcılarını ve satıcılarını bir araya getirmek için herhangi bir pazar için geçerli olan SEC’in düzenleyici rejimini atlatmaya çalıştı.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir