Bitcoin Ajandası

SEC Ripple’ın Ether Bir Menkul Kıymet mi? Sorusunu Yanıtlamadı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SEC Ripple’ın Ether Bir Menkul Kıymet mi? Sorusunu Yanıtlamadı!

SEC Ripple’ın Ether Bir Menkul Kıymet mi? Sorusunu Yanıtlamadı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

ABD ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında devam eden süreçte mahkemede dava dosyalarında bulunan ilginç cevaplar dikkat çekti. Dosyalardan birinde bulunan Ether bir menkul kıymet mi sorusuna da bu davanın konusu değil diye geçiştirme ile cevap verilemediği görüldü. Dosyalarda yer alan bilgiler için takipte bulunan avukat Jeremy Hogan ise yorum olarak Ripple için bir kazan-kazan hamlesine dönüştüğünü dile getirdi.

SEC ve Ripple aralığında kayıtsız menkul kıymet satışları iddia ile Aralık ayı içerisinde bu güne kadar ki süreçte mahkemede Ripple’ın sert direnci içerisinde devam etmesi üzerine de ilginç detayları ortaya çıkardı.

Süreci en başından itibaren detaylı bir şekilde takip altında tutan ve Twitter ile Youtube gibi kanallar üzerinden bilgiler veren Jeremy Hogan, herkese açık devam eden dava dosyası adına bir bölüm paylaştı. Burada SEC’nin, Ripple sorusuna cevap veremediğini belirtti.

Soru Ether Bir Menkul Kıymet midir?

Soru Ether Bir Menkul Kıymet midir?
Soru Ether Bir Menkul Kıymet midir?

İş yerinde yoğun bir gün sonrasında bir önceki gün için dosyalara bakmaya devam eden ve çok önemli bir detayı kaçırdığını gören avukat Hogan, taraflar arasında oluşan soruların yönlendirmelerinde SEC’nin, bir soru için cevap vermediğini açıkladı ve şunları dile getirdi:

“Örnek olarak Ripple, bizim de Başkan Gary Gensler’e sorduğumuz soruyu sormuş, bu soru ‘Ether bir menkul kıymet midir?’ Ancak buna cevap veremediler. Ben yine de yanıtlamak zorunda kalacaklarını düşünüyorum.”

SEC Cevaplamak Zorunda Kalabilir!

Ripple, kamuoyu için sağlanan dosya üzerinden mahkeme sürecinden daha öncesinde

tarafından kamuoyuna sağlanan bu dosyada ayrıca mahkemenin daha önceden de “Ether ve Bitcoin bu davanın konusu değildir” argümanını reddettiği açıkladı. Bunun üzerine SEC’nin bu soruya cevap vermek zorunda kalabileceği belirtiliyor.

“Bu soruuyu cevaplamaları çok zor. Eğer ‘Hayır’ cevabı vereceklerse, bu durum Ripple’a XRP ve Ether’i kıyaslama kapısını açar. Ve bildiğimiz kadarıyla sadece Ethereum bir ICO yaptı… ‘Evet’ cevabı ise SEC açısından politik olarak anlaşılır bir cevap olmayacaktır.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir