Bitcoin Ajandası

SEC Üyesinden Ripple Açıklaması Geldi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SEC Üyesinden Ripple Açıklaması Geldi!

SEC Üyesinden Ripple Açıklaması Geldi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Kripto para birimleri yaratıcısı SEC tarafından dava edilmesiyle o kripto para birimi üzerinde illa bir menkul kıymet olduğu anlamına gelmediğini söyleyerek Ripple açıklaması yapıldı.

SEC ile yaşanılan süreçte sonrası için baş gösteren birimler için özellikle Ripple açıklaması dikkat çekti. Kripto para endüstrilerinde güçlü destek nedeniyle “Kripto Anne” lakabını kazanan Peirce, bu yaptırımın varlığın bir yatırım sözleşmesi olarak satıldığı anlamına geldiği hususunda iddialarda bulundu.

SEC Üyesinden Ripple Açıklaması Geldi!
SEC Üyesinden Ripple Açıklaması Geldi!

Ripple Açıklaması Sonrası Peirce

Peirce’nin açıklamalarına göre;

“Bir kripto varlığını menkul kıymet olarak düşündüğümüzde ne yapıyoruz, bir yatırım sözleşmesinin parçası olarak satıldığını söylüyoruz, bu da bu varlığın satışıyla ilgili sözler verildiği anlamına geliyor. Bu, varlığın kendisinin mutlaka bir menkul kıymet olması gerektiği anlamına gelmez. Bu, menkul kıymet olarak satıldığı anlamına gelir.”

Ripple, XRP’nin Yatırım Sözleşmesi Olmadığı Konusunda Israrcı

Ripple, iki adet yüksek mevki profilli yöneticilerine göre Chris Larsen ve Brad Garlinghouse ile beraber federal menkul kıymetler yasaları konusunda ihlale giren ve iddia edilen kayıt dışı XRP satışları nedeniyle Mayıs ayında mahkemeye çıkarıldı.

Ancak sanıkların belirttiğine göre, XRP sahipleri şirkette herhangi bir hissesi olmadığı için kripto para biriminin satış ve dağıtımının yatırım sözleşmeleri olmadığını savunuyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir