Bitcoin Ajandası

SEC ve Binance O Davada Ortak Hareket Edecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SEC ve Binance O Davada Ortak Hareket Edecek!

SEC ve Binance O Davada Ortak Hareket Edecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
18 0

SEC ve Binance, Eeon’un popüler kripto para borsasına yönelik devam eden davada ortak adım atma kararı verdi. Bu kapsamda şirketin yasal zorunluluklarını yerine getirmediğini bildirdi.

SEC ve Binance Ortak Adım Atıyor

SEC ve Binance Ortak Adım Atıyor
SEC ve Binance Ortak Adım Atıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Eeon’un gerçekleştirebileceği herhangi bir eyleme karşı durma konusunda ortak adım atıyor. SEC, Eeon’un devamlı olarak davalardaki temsil sorunlarına odaklandı. Şirket tarafından ortya atılan iddiaların her seferinde yalan olduğunu ifade eden SEC, mahkeme talebinin reddi konusunda da çağrıda bulundu.

Binance ise Eeon karşısındaki bu tutum için 3 farklı nedenden bahsetti. Bu nedenlerin ise yasal zorunlulukların yerine getirilmemesi, şirketin kendisini çıkar taraf olarak gösterememesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun onayından geçmemesi olduğunu söyledi. Bununla beraber popüler kripto para borsası, Eeon davasının halihazırda yürütülen davayla alakasız olduğunu da belirtti. Eeon karışıklığıyla alakalı olarak aynı fikirde olan SEC ve Binance, ilerleyen süreçlerde yeni bir hamlede bulunabilir. Bu durumun kripto piyasasını nasıl etkileyeceği ise henüz öngörülemiyor.

SEC ve CFTC Arasındaki Çekişme de Sürüyor

Tüm bu dava süreçlerinin tam ortasında SEC, bir başka düzenleyici kurum olan ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) karşısında savunma pozisyonuna geçti. Borsa, CFTC tarafından kendisine açılan davayı reddetmek adına mahkemeye bir dilekçe sundu. Kurumun ABD haricindeki yabancı kişi ve şirketleri düzenlemeye çalışarak yetkisini aştığını iddia etti. Fakat gerek CFTC’nin gerekse Binance’ın cevapları adına mahkemenin belirlediği sürenin uzatılmasından kaynaklı olarak davanın 2024 yılında düşmesi bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir