Bitcoin Ajandası

SEC ve Ripple Davasında Yeni Bir Gelişme Yaşandı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SEC ve Ripple Davasında Yeni Bir Gelişme Yaşandı!

SEC ve Ripple Davasında Yeni Bir Gelişme Yaşandı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Uzun zamandır devam eden ve yakın bir tarihte sonuca bağlanacağı düşünülen SEC ve Ripple davasında yeni bir gelişme yaşandı. Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre ABD Bölge Mahkemesi yargıcı, SEC ve Ripple destecilerinin özetlerini mahkemeye sunmasını talep etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’ı kripto para birimimi illegal yollardan menkul kıymet sattığı yönündeki iddialarla mahkemeye vermesinin ardından uzun zaman geçti. Neredeyse 2 yıldır devam eden mahkemede yeni gelişmeler gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen duruşmada hem SEC hem de Ripple için destekçiler de yer almıştı. Bu defa destekçilerin özet sunmaları için mahkeme tarafından onay geldi.

SEC ve Ripple Davasında Destekçiler Özet Sunacak

SEC ve Ripple Davasında Destekçiler Özet Sunacak
SEC ve Ripple Davasında Destekçiler Özet Sunacak

ABD Bölge Mahkemesi yargıcı Analisa Torres, gerek Ripple gerekse SEC destekçileri tarafından talep edilen özetlerin mahkemeye sunulmasını onayladı.

Bu kapsamda özetini mahkemeye sunan ilk isimlerden biri Coinbase borsası oldu. Ripple destekçilerinden biri olan Coinbase, şirketi desteklemek adına resmi bir özet sunarken, SEC’in kripto piyasası açısından yeteri kadar rehberlik sunamadığını savundu.

Elde edilen bilgilere göre Reaper Financial, Paradigm ve Cryptillian gibi birçok şirket, Ripple’ı destekleyen isimler arasında yer aldı. Diğer yandan SEC’i destekleyen InvestReady (Acredify) ve Yeni Spor Ekonomisi Enstitüsü (NSEI) de mahkemeye özet sunabilecek isimler arasında yer alıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir