Bitcoin Ajandası

SEC’den O İsim ve Şirketlere Yatırım Dolandırıcılığı Suçlaması!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SEC’den O İsim ve Şirketlere Yatırım Dolandırıcılığı Suçlaması!

SEC’den O İsim ve Şirketlere Yatırım Dolandırıcılığı Suçlaması!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Geçtiğimiz yıl kripto paraların önemli bir kısmının menkul kıymet olduğuna defalarca dikkat çeken Gary Gensler’in başkanlık ettiği SEC, yeni yıla hızlı bir giriş yaptı. Düzenleyici kurum, yatırım dolandırıcılığı suçlamasıyla CoinDeal ile bağlantısı olan şirket ve kişilere dava açtı.

ABD’de regülatörler 2023 yılına hızlı bir giriş yaptı. Dün New York regülatörünün Coinbase borsası için uyguladığı 50 milyon dolarlık para cezasının ardından şimdilerde ABD Menkul Kıymetler Borsası (SEC), 45 milyon dolarlık fon sağlayan CoinDeal isimli şirketle bağlantısı olan kişi ve şirketleri dolandırıcılıkla suçluyor.

SEC Şikago bölge müdürü Daniel Gregus tarafından konuyla alakalı olarak yapılan açıklamaya göre bu kişiler, müşterilerine blockchain teknolojisine giriş ve giriş esnasında gerçekleştirilecek olan yatırımların 500 bin kattan fazlasının getiri sağlayacağı konusunda vaatte bulundu.

SEC O İsimleri Yatırım Dolandırıcılığı İddiasıyla Mahkemeye Verdi

SEC O İsimleri Yatırım Dolandırıcılığı İddiasıyla Mahkemeye Verdi
SEC O İsimleri Yatırım Dolandırıcılığı İddiasıyla Mahkemeye Verdi

SEC; Neil Chandran, Michael Glaspie, Garry Davidson ve Linda Knatt gibi isimleri yatırım dolandırıcılığıyla suçlayarak mahkemeye verirken, şirketin 50 bin kat getiri vaadiyle 45 milyon dolarlık fon topladığı bilgisi de mahkemeye ulaştırıldı. Kurum aynı zamanda şirketin global anlamda binlerce yatırımcıya kayıtsız menkul kıymet satışı gerçekleştirdiğini de iddia etti. Bununla beraber AEO Publishing ve BannersGo gibi şirketlerine de CoinDeal ile bağlantısı olduğunu düşündüğünden dava açtı.

Diğer yandan adı geçen isimlerden Neil Chandran’ın başka bir dolandırıcılık davasında daha adı geçtiği ve şu anda tutuklu olduğu bilgisi verildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir