Bitcoin Ajandası

Ripple Destekçisi Avukattan SEC’i Yargılayan Açıklamalar!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ripple Destekçisi Avukattan SEC’i Yargılayan Açıklamalar!

Ripple Destekçisi Avukattan SEC’i Yargılayan Açıklamalar!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1726 0

Jeremy Hogan, SEC’i yargılayan açıklamalarıyla hatasını belirtti. Bu açıklamalarda Hogan, “SEC bu 180 derecelik değişikliğiyle şimdi hem filini hem de piyonunu kaybedebilir. Hakim bile bu konuda başka türlü bir yorum yapmıştı” dedi.

2020 yılının Aralık ayından bu güne kadar SEC ile Ripple şirketi arasında devam eden kayıtsız menkul kıymet satış davasında yer aldı. SEC’i yargılayan açıklamalara yönelik değer, her geçen gün kan kaybetmeye devam ederken davayla ilgili olarak hem Twitter hem de Youtube üzerinden düzenli olarak değerlendirmeler ön planda kaldı. Ripple tarafında destek verdiği de bilinen Avukat Jeremy Hogan, önemli bir bilgi daha verdi.

SEC’i Yargılayan Açıklamalar!

SEC’i Yargılayan Açıklamalar!
SEC’i Yargılayan Açıklamalar!

Son Youtube yayınına göre SEC’nin davayla ilgili çok önemli bir hata yaptığı üzerinde yoğunlukta olan Hogan, kurumun eski yöneticisi William Hinman’ın ünlü Ethereum konuşmasıyla ilgili yorumlarında değişim uyguladı.

Hogan SEC’nin, Hinman’ın Ethereum’un bir menkul kıymet olmaması hakkında da konuşmasıyla ilgili hâkime son savunmasının şeklini şu şekilde açıkladı:

“Bu konuşmanın da dahil olduğu konuşma ve yorumlarda SEC’nin birçok departmanının birçok çalışanı, dijital varlıkların regülasyonlarının nasıl olması gerektiği konusunda bir yaklaşımı yansıtmaktadırlar. Burada da direktör Hinman ve SEC çalışanları, Ethereum’un da dahil olduğu dijital varlıkların satışının ve tekliflerinin nasıl yapılması gerektiği konusunda kamuoyuna bir rehberlik yapması adına konuşmayı kullanmışlardır. Sayın Hinman’ın yaptığı kamuya açık bu açıklamalar, kendisinin o dönemde yöneticiliğini yaptığı Corp Fin departmanının görüşlerini gerçekten de temsil etmektedir.”

SEC Adına Büyük Bir Kayıp

Sonuç olarak SEC, daha önce Hinman’ın kişisel fikri olduğunu söylediği konuşmanın şimdi ise kurumun fikriyle uyuştuğunu dile getirdi. Hogan ise bunun çok büyük bir hata olduğunu iddia ediyor.

Bu değişikliğin SEC adına büyük bir kayıp olacağını belirten Hogan, şunları söyledi:

“Mahkemelerde plânınıza sıkı sıkıya sadık kalmalısınız. Örnek olarak bir alkollü sürüş davasında, müvekkilinizin içki içtiğini ancak sürüşünün bundan etkilenmediğini belirtebilir ve savunmanızı buna göre şekillendirirsiniz. Savunmanızı buna göre hazırladığınız için müvekkilinize de ona göre açıklamalar yapmasını söylersiniz. Ama o çıkıp da ‘Ben içki içmedim’ derse, işte o zaman sizin savunmanız da çöker.”

“Bu argüman, SEC’nin neredeyse 1 senedir arkasında durduğu savunmayı tamamen yok sayıyor. Bu durum SEC için iyi olmadı. Hem fil hem de piyonlarını aynı anda kaybedebilirler. Hakim bile, Hinman’ın konuşmasında söylediklerinin kendi fikirleri olduğunu, kurumu bağlamadığını dile getirmişti. SEC bu yorumuyla 180 derece fikir değiştirmiş oldu.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir